Python İle Basit Translator Programı Yapımı

Derhago1

Üye
29 Nis 2019
232
37

Python İle Basit Translator Programı Yapımı

Merhaba değerli forum üyeleri sizlere basit bir şekilde pythonda nasıl translete işlemini yaparız onu anlatacağım ve fikirler vereceğim
İlk başta yazılım dili öğrenmek isteyen arkadaşlara sesleniyorum PC olmasa bile çarem yok diyip oturmayın telefondan veya tabletten her şeyi yapabilme imkanınız var pes etmeyin ve araştırın

Çeviri programızı Android'de bulunan Pydroid3 uygulamasından yaptım Google Play Store'dan bulabilirsiniz

İlk başta Python translate kütüphanesinden Translatoru içe aktarıyoruz. Ben ilk başta çevirmek istediğiniz dili yazınız diye yazdırdım ve dil seçimi için bir giriş istedim. İlk başta hangi dile çevireceğimizi giriyoruz (tr veya en kısaltmalarını da kullanabilirsiniz) ardından çevirmek istediğiniz kelime içinde bir giriş istedik. Artık hangi kelimeyi çevirmek isterseniz yazabilirsiniz.
Evet bu kadar basit bu yüzden paylaşıyorum çünkü pythona yeni başlayan arkadaşların basit proje örneklerini alıp hayal gücüne göre geliştirmesini, kendi kodlama becerisini geliştirmesini
sağlayacaktır. Çok hata alabilirsiniz hatalar ile öğreneceksiniz.

Ufak bir fikir: Bu projeyi Python'ın Tekinter kütüphanesi ile birleştirebilir ve geliştirebilirsiniz .

Python:
#translate kütüphanesinden Translatoru çağırdık
from translate import Translator
print("Çevirmek istediğiniz dili yazınız")
#çevirmek istediği dili sorduk
translator = Translator(to_lang= input())

print("Çevirmek istediğiniz kelimeyi yazınız")
#çevirmek istediği kelimeyi sorduk
translation = translator.translate(input() )
#programımızı çalıştırdık
print(translation)

Kod çıktısı

İyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.