Python ile çeviri yapan program

ineedcaffeine

Yeni üye
7 Haz 2016
14
0
Merhabalar THT ailesi,
Sormak istedigim birsey var,ben bir ceviri programı yapmak istiyorum ama bunu çevrimdışı bir database'den degil de internetten bulsun istemiştim.
Nitekim bunun icin bazı moduller de varmış,ingilizcemin yeterliliği dahilinde açıklamalarını anlayabildiğim tek modul goslate oldu.
Google translate ile çeviri yapıyor,güzeş çalışan bir yontem ama yaklaşık 5-6 çeviriden sonra (tam saymadım) http error veriyor,anladıgım kadarıyla baglanamıyor.
Sanırım google servisleri tarafından bot olarak dusunulup engelleniyorum,birkaç saat sonra tekrar denedigimde ceviri hizmeti çalışıyor.
textblob modulunde de benzer bir sorunla karsılastım.Baglantıyla ilgili bir hata veriyordu,ama zaten çeviriyi de yapamamıştım kendisiyle,ilk denemelerimde baglantı hatası aldım.
Bunun üstesinden nasıl gelebilirim ? Yahut kullanabilecegim baska modul var mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.