Python İle Hasher Yapalım!

xezua

Katılımcı Üye
4 Tem 2023
359
5
103
Misconfiguration

Bu Projeyi hashlib Kütüphanesini Kullanarak Yapacağız

İlk Olarak Kütüphaneyi import ederek başlıyoruz (import hashlib)
sonrasında ise kullanıcıdan şifrelenecek kelimeyi almak için bir input oluşturacağız ve bir değişkene atayacağız.
Python:
entercharacters = input("Enter The Word To Hash: ")
sonrasında ise:

Python:
print('---MD5---')

hashjob = hashlib.md5()
hashjob.update(entercharacters.encode())
print(hashjob.hexdigest())
Şimdi MD5 ile şifrelemeyi tamamladık bunu kopyalayıp md5 olan yerleri sırası ile SHA1,SHA256,SHA512 Olarak Değiştirelim
Python:
import hashlib

print('---MD5---')

hashjob = hashlib.md5()

print('---SHA1---')

hashjob = hashlib.sha1()

print('---SHA256---')

hashjob = hashlib.sha256()

print('---SHA512---')

hashjob = hashlib.sha512()

SONUÇ
t21tk1c.png

Benim Gibi Renklendirerek Github Profilinize Ekleyebilirsiniz.
Eline sağlık .

crax6

Üye
8 Ara 2022
86
21
Dünya
bir iş veren olsam bunu github profiline ekleyen hakkında şüphelerim olurdu
Zaten arkadaş yeni başlamışsa işverene değil ustaya ihtiyaç duyar bırakında sonuçta birşeyler deneyip burda insanlarla paylaşmak için bir çaba göstermiş kendisince
İşverende github profilinde ilk işine değil son dönemlerdeki işine göre alır bence zaten kendini geliştirip işini düzgün bir şekilde yaptığın sürece işverene ihtiyaç duymazsın iş kendi seni bulur.
Bu forumda benim gördüğüm bir işi eleştirmek için daha iyi bir fikir sunman gerekir oda karşındakini kırmadan ''öyle olmaz böyle yap'' demek yerine ''birde şöyle dene'' dediğin zaman yardımcı olursun. Belki iyi niyetli bir şekilde yazdın bunu ama benim gözümden durum böyle sonuçta senin hür iradene kalmış ne ekersen onu biçersin derler.

Son düzenleme:

aliabdolmalak1

Yeni üye
7 Kas 2019
44
2
11
Zaten arkadaş yeni başlamışsa işverene değil ustaya ihtiyaç duyar bırakında sonuçta birşeyler deneyip burda insanlarla paylaşmak için bir çaba göstermiş kendisince
İşverende github profilinde ilk işine değil son dönemlerdeki işine göre alır bence zaten kendini geliştirip işini düzgün bir şekilde yaptığın sürece işverene ihtiyaç duymazsın iş kendi seni bulur.
Bu forumda benim gördüğüm bir işi eleştirmek için daha iyi bir fikir sunman gerekir oda karşındakini kırmadan ''öyle olmaz böyle yap'' demek yerine ''birde şöyle dene'' dediğin zaman yardımcı olursun. Belki iyi niyetli bir şekilde yazdın bunu ama benim gözümden durum böyle sonuçta senin hür iradene kalmış ne ekersen onu biçersin derler.

bu tür türkçe kaynaklara ihtiyaç duyan, kompleks işlere yeltenmeyen, işin derinine girmeyen kişileri işverenler aramıyor. ayrıca bu tür saçma bir tartışmayı hiçbir yabancı forumda göremezsiniz. "aa sen konumu mu baltalıyorsun eleştiri yaparak" demiyor kimse. bu tür saçmalıkları yabancı forumlarda göremezsin, adam teşekkür edip geçiyor. ego kasma, teşekkür bekleme maksadıyla konu açmanın manası yok. bir konu açmışsın, berbat olduğunu ima ettim. sen de neden berbat olmadığını söylersin ya da teşekkür edip tartışmayı sonlandırırsın. bu adamların bilgiye ihtiyacı yok, daha bugün "modlara siz ve hocam demek zorundasın" diye pm geldi.

crax6

Üye
8 Ara 2022
86
21
Dünya
bu tür türkçe kaynaklara ihtiyaç duyan, kompleks işlere yeltenmeyen, işin derinine girmeyen kişileri işverenler aramıyor. ayrıca bu tür saçma bir tartışmayı hiçbir yabancı forumda göremezsiniz. "aa sen konumu mu baltalıyorsun eleştiri yaparak" demiyor kimse. bu tür saçmalıkları yabancı forumlarda göremezsin, adam teşekkür edip geçiyor. ego kasma, teşekkür bekleme maksadıyla konu açmanın manası yok. bir konu açmışsın, berbat olduğunu ima ettim. sen de neden berbat olmadığını söylersin ya da teşekkür edip tartışmayı sonlandırırsın. bu adamların bilgiye ihtiyacı yok, daha bugün "modlara siz ve hocam demek zorundasın" diye pm geldi.
Öncelikle şunu belirteyim sen daha kime cevap verdiğinin bile farkında değilsin konuyu açan ben değilim ben sadece senin tavrına ve kafana göre konuşman ile alakalı ''eleştiri'' yaptım. Yazdıklarımı okuma zahmetinde bulunsaydın senin nerde hatalı olduğunu ve alternatif olarak ne yapman gerektiğini kendimce anlatmaya çalıştım.
Ama görüyorumki seninle tartışma zaman kaybından başka birşey değilmiş. Kendince kafanda belli kalıplar oluşturmuşsun ve herkese aynı cevapları vererek haklı çıkacağını falan sanıyorsun. Umarım birgün işveren olursun ve kendi kafa yapındaki insanları işe aldığında bu söylediklerimi anlarsın bol şanslar dilerim.

Muslukcu

Katılımcı Üye
17 Kas 2021
699
262
Tesisat dükkanı

sonrasında ise kullanıcıdan şifrelenecek kelimeyi almak için bir input oluşturacağız ve bir değişkene atayacağız.
Python:
sonrasında ise:

Python:
print('---MD5---')

hashjob = hashlib.md5()
Şimdi MD5 ile şifrelemeyi tamamladık bunu kopyalayıp md5 olan yerleri sırası ile SHA1,SHA256,SHA512 Olarak Değiştirelim
Python:
import hashlib

print('---MD5---')

hashjob = hashlib.md5()

print('---SHA1---')

hashjob = hashlib.sha1()

print('---SHA256---')

print('---SHA512---')

SONUÇ
t21tk1c.png

Eline sağlık

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
120
4,777

Python:
sonrasında ise:

Python:
print('---MD5---')

hashjob = hashlib.md5()
Python:
import hashlib

print('---MD5---')

hashjob = hashlib.md5()

print('---SHA1---')

hashjob = hashlib.sha1()

print('---SHA256---')

print('---SHA512---')

SONUÇ
t21tk1c.png

Eline sağlık.
Tartışmaya girmek istemem ama uzatmayı seviyorsunuz konu tartışmaya kapalı.
Bırak yazsınlar, öneri için teşekkür et geç. Ya da cevap yazma, diğer türlü konun boşuna kirleniyor.

aliabdolmalak1

Yeni üye
7 Kas 2019
44
2
11
Öncelikle şunu belirteyim sen daha kime cevap verdiğinin bile farkında değilsin konuyu açan ben değilim ben sadece senin tavrına ve kafana göre konuşman ile alakalı ''eleştiri'' yaptım. Yazdıklarımı okuma zahmetinde bulunsaydın senin nerde hatalı olduğunu ve alternatif olarak ne yapman gerektiğini kendimce anlatmaya çalıştım.
Ama görüyorumki seninle tartışma zaman kaybından başka birşey değilmiş. Kendince kafanda belli kalıplar oluşturmuşsun ve herkese aynı cevapları vererek haklı çıkacağını falan sanıyorsun. Umarım birgün işveren olursun ve kendi kafa yapındaki insanları işe aldığında bu söylediklerimi anlarsın bol şanslar dilerim.
o bir örnek senaryo, seni kastetmedim. genel konuştum. bahsettiğin durum üslubumun değişmesi konusunda verdiğin önerilerdi. hayır, üslubum konusunda herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğim. üslubum gayet yerinde. emoji bulunmaması veya hitap şeklinin "sen" olması saygısız, saldırgan olduğum anlamına gelmiyor. tavrım yerinde.

Zorunda değilsin fakat saygılı konuşmalısın.
şimdi de kendi dediğini inkar mı ediyorsun? özelden emir kipleriyle konuşman zorunda olduğumu ima eder. saygısızlık yaptığım yer neresi tam olarak?

Moderatör tarafında düzenlendi:

crax6

Üye
8 Ara 2022
86
21
Dünya
o bir örnek senaryo, seni kastetmedim. genel konuştum. bahsettiğin durum üslubumun değişmesi konusunda verdiğin önerilerdi. hayır, üslubum konusunda herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğim. üslubum gayet yerinde. emoji bulunmaması veya hitap şeklinin "sen" olması saygısız, saldırgan olduğum anlamına gelmiyor. tavrım yerinde.
:)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.