Python ile Yapmış olduğum Kolay Program

Quey87

Katılımcı Üye
11 Ağu 2018
415
10
Texas
[SIZE="3Merhaba, python'da yeniyim. Yaklasik 5-6 tane egitim videosu izledim. Ogrendiklerimle boyle bir calisma yaptim. Gayet basit oldu fakat python'da yeni olanlar için yararli oldugunu dusunuyorum :)
Sizler icin dosya tc ve githuba yukledim. Gelistirmek isteyen gelistirebilir.

GİTHUB : [URL="https://tik.lat/n2tZ1"] TIKLA[/URL]
DOSYA TC : TIKLA
VİRUS TOTAL : TIKLA[/SIZE]

[SIZE="4

Son düzenleme:

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Öncelikle \n Kullanımını Öğrenirsen Daha Az Satırla Daha Düzgün Kod Elde Edebilirsin 3 tırnak Açıp Enterla İnmek Yerine Falan... Ellerine Sağlık Gelişirsin Elbet Dostum Azim...

Quey87

Katılımcı Üye
11 Ağu 2018
415
10
Texas
Öncelikle \n Kullanımını Öğrenirsen Daha Az Satırla Daha Düzgün Kod Elde Edebilirsin 3 tırnak Açıp Enterla İnmek Yerine Falan... Ellerine Sağlık Gelişirsin Elbet Dostum Azim...

Seni tanirim dostum, sen python Kralisin :D
Onerin icin tesekkurler :) bir dahaki projelerimde kullanacagim

Son düzenleme:

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
anlamadim dostum biraz aciklar misin ?
orda ne yaziyor ??

Kod yazarken daha düzenli, derli toplu kod yazma rehberi olarak tanımlanabilir. Ar-Ge kulubundeyken oradaki admine kodlarımı atmistim "hayatımda gordugum en kotu kod" dedi bu siteye yonlendirmisti beni. Oku derim ingilizce ama olsun.

theokeleS

Uzman üye
18 May 2018
1,357
0
Eline sağlık kendini geliştirmen dileği ile python hakkında yardıma ihtiyacın olursa ö.m bırakın :)

Son düzenleme:
18 Tem 2015
191
1
İstanbul
Dostum islemno = input() dan önce while True: döngüsünü yazıp aşağısındaki kodları 1 blok kaydır ve else: bloğundaki break i kaldır bu şekilde yaparsan hatalı seçim yapıldığında mesajın gidicek ve tekrar program başa dönücek :) karışık anlattıysam kusuruma bakma while ve while True döngülerine göz atmanı tavsiye ederim.. iyi çalışmalar.

Quey87

Katılımcı Üye
11 Ağu 2018
415
10
Texas
Dostum islemno = input() dan önce while True: döngüsünü yazıp aşağısındaki kodları 1 blok kaydır ve else: bloğundaki break i kaldır bu şekilde yaparsan hatalı seçim yapıldığında mesajın gidicek ve tekrar program başa dönücek :) karışık anlattıysam kusuruma bakma while ve while True döngülerine göz atmanı tavsiye ederim.. iyi çalışmalar.

Else: bloğundaki break derken ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.