python ile yaptığım program virüs olarak gözüküyor sebebi nedir?

alperkyoruk38

Yeni üye
4 Tem 2020
2
0
Merhaba arkadaşlar ilk konum ufak bir sorum var: bir python programı yazdım basit olarak fiyatları takip ediyor web scraping yaparak. Bunu pyinstaller ile exe yaptım fakat bazı antivirüsler bunu virüs olarak gösteriyor. bunun önüne nasıl geçebilirim? konu yeri doğru mu bilmiyorum değilse silerim teşekkürler.

Alih78

Katılımcı Üye
26 May 2022
266
1
243
Merhaba arkadaşlar ilk konum ufak bir sorum var: bir python programı yazdım basit olarak fiyatları takip ediyor web scraping yaparak. Bunu pyinstaller ile exe yaptım fakat bazı antivirüsler bunu virüs olarak gösteriyor. bunun önüne nasıl geçebilirim? konu yeri doğru mu bilmiyorum değilse silerim teşekkürler.
False positivelerin önüne geçmek pek mümkün değil ancak birkaç öneri verebilirim. Eğer exeyi sıkıştırmak için upx kullanıyorsan avler obfuscator olarak gördüğü için False positive oranını arttırır, bu durumda upx kullanmamayı tercih edebilirsin. Ya da çalıştırılabilir dosyayı `onefile` parametresi ile değil de `onedir` parametresini kullanarak oluşan dosyalardan winrarın eski bir sürümünde SFX arşivi kullanmayı deneyebilirsin. Bu dediklerim başta belirttiğim gibi False positivelerin önüne tamamen geçemez yalnızca False positive oranını azaltır, zira hem sfx arşivleri de hem de pyinstaller bootloaderı da avlerin çoğu tarafından şüpheli olarak işaretlenmiş durumda.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.