Yazılım | Programlama Python kaydedilen kod

polemarchus

Yeni üye
9 Ağu 2019
10
0
import.os
os.getcwd()

yaptığımda
'C:\\WINDOWS\\system32' lokasyonunu gösteriyor

python komut satırında yazdığım kodları dosyaya yazdırıyorum ama dosyayı bulamıyorum
çalıştır'dan aradım bulamadım
system32 klasörüne girdim bulamadım
ne yapmalıyım

21 Mar 2019
75
1
>>> dosya = open("deneme.txt", "w")
>>> print("Ben Python, Monty Python!", file=dosya)
>>> dosya.close()

buradakini yapıyorum

Kod:
[FONT="Courier New"]>>> from pathlib import Path
>>> path = Path("~").expanduser() / 'deneme.txt'
>>> file = path.open("w")
>>> print("Ben Python, Monty Python!",file=file)
>>> file.close()[/FONT]

Bu C:/Users/<name>/deneme.txt dosyasını oluşturacaktır

Son düzenleme:
21 Mar 2019
75
1
>>> from pathlib import Path
>>> path = Path("~").expanduser() / 'deneme.txt'

bu kısmı anlamadım,python da yeniyim yaklaşık 1 saat oldu

Daha 1 saat olduysa tavsiyem print() fonlstyonun file parametresini kullanma şuan için.
Ama gene de açıklayayım yazdığım kodu

pathlib modulunde Path classını içeri aktarıyorum. Pahtlib, Python da dosya ve dizin yollarını kolayca kullanmanı sağlayacak bir modul. Path(`~`) diyerek bir Path objesi oluşturdum ve expanduser fonksiyonu ile genişlettim. expanduser ~ işareti görünce user(yani senin)e ait dosya konumunu yerine koyar. Böylece Path("~").expanduser() şu cıktıyı verir 'C:\\Users\\<seninwindowsismin>' ardında / oparatörü ile 'deneme.txt' stringini işletim sistemine uygun olarak birleştirir.
path = Path("~").expanduser() / 'deneme.txt' kodun cıktısı 'C:\\Users\\<seninwindowsismin>\\deneme.txt' olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.