python kod güvenliğini sağlama

10 Ağu 2015
99
5
Merhaba, bir süredir python ile trade botları kodlayıp bunları satarak para kazanıyorum. Fakat şimdiki planım kişiye özgü değil de herkesin kullanabileceği botlar kodlamak. Fakat kodladığım botların kaynak kodlarının çalınmasını veya cracklenmesini istemiyorum. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim

Alih78

Katılımcı Üye
26 May 2022
266
1
243
Python çözülmesi en kolay dillerden biridir, Python kullanmanızı tavsiye etmem. İlla ki Python kullanmanız lazımsa kodlarınızı cython ile bir nebze olsun saklayabilirsiniz. Ayrıca lisans sistemi için şöyle bir sistem oluşturabilirsiniz:

1- Kullanıcının girdiği lisans anahtarını şifreleyerek sunucuya gönder.
2- Sunucu Lisans kodlarının saklandığı veri tabanına bakıp eğer Lisans kodu veri tabanında bulunuyorsa cliente bir değer göndersin.
3- Client gelen cevabı dinleyip ona göre hareket etsin.

casteknik

Yeni üye
23 Tem 2019
49
25
Cython ile derlenebilir, junk kod eklenebilir, özel bir obfuscation uygulanabilir. Kod okunaklığı böyle bulanıklaştırılabilir fakat asla kırılamayan bir program yapılamaz, sadece zorlaştırılabilir. Bilgisayarın açabildiği, okuyabildiği her program insan tarafından okunabilir. Windows lisansının kırıldığı bir dönemde yaşıyoruz.

'GECE

Yeni üye
5 Tem 2022
13
17
Dostum hiçbir kodu okunamaz hale getiremezsin sadece işlemi uzatabilirsin en bilinir ve güvenli olarak bulunan pyarmor bile deobfuscate edilebilir sadece işlemi uzatmak için bişeyler yapman lazım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.