Python kodumda hata var. Nasıl düzeltebilirim?

kelvinxry

Katılımcı Üye
23 Ara 2022
366
104
kod:
personel = {}
number = input("numarası : ")
firstname = input("ilk adı: ")
lastname = input("son adı: ")
age = input("yaşı : ")
job = input("mesleği : ")
personel.update({
number: {
"ilk adı":firstname,
"son adı":lastname,
"yaşı": age,
"mesleği":job

}
})
print(personel)

personel = {}
personel.update({

}
})
print(personel)
personel = {}
personel.update({

}
})
print(personel)
emre =input("numarası: ")
personel = personel[number]
en alt kısımda benden numara bilgisi istiyor fakat ben girince hiç bir değer vermiyor.

Son düzenleme:

kelvinxry

Katılımcı Üye
23 Ara 2022
366
104

sqruhqn

Katılımcı Üye
18 Tem 2016
252
15
Ötüken
bunu kendim yaptım bakmadan fakat mantığını anlayamadım anlatabilir misiniz
aga boş bir sözlük oluşturmuşsun sonra kullanıcıdan veri almışsın (input ile) ve alınan her veriyi bir değişkene atamışsın bu sayede ad ,soyad.. daha sonra da onu boş olarak oluşturduğun sözlüğe atamışsın. Sözlükler key: value çalışır name: sqruhqn gibi sen burda sqruhqn ı input ile benden aldığını ve diziye atadığını düşün.

kelvinxry

Katılımcı Üye
23 Ara 2022
366
104
aga boş bir sözlük oluşturmuşsun sonra kullanıcıdan veri almışsın (input ile) ve alınan her veriyi bir değişkene atamışsın bu sayede ad ,soyad.. daha sonra da onu boş olarak oluşturduğun sözlüğe atamışsın. Sözlükler key: value çalışır name: sqruhqn gibi sen burda sqruhqn ı input ile benden aldığını ve diziye atadığını düşün.
bide şöyle bir hata alıyorum bütün kullanıcılar giriyor bilgileri en son olarak benden numara bilgisi istiyor numara bilgisini yazıyorum bana karşılık gelen sözlüğü vermesi lazım ama vermiyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.