Python Kullanarak Nasıl Kod Yazılır?

luınberg

Yeni üye
11 Eyl 2023
36
10
iyi geceler öncelikle benim aklımda bir soru var mesala ben python ile ddos yazacağım nasıl yazacağım?neye göre yazacağım?yada oyun firmalarına kod yazıp satanlar var yada başka firmalar nasıl yazacağım? bunları öğrenebileceğim bir yer var mı?

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
970
613
iyi geceler öncelikle benim aklımda bir soru var mesala ben python ile ddos yazacağım nasıl yazacağım?neye göre yazacağım?yada oyun firmalarına kod yazıp satanlar var yada başka firmalar nasıl yazacağım? bunları öğrenebileceğim bir yer var mı?
Merhaba,
Pythonu zaten baştan sona öğrenince bunu öğrenmiş olacaksınız. Bunu internetten öğrenebilirsiniz.

İyi forumlar.

rubnel

Yeni üye
24 Eki 2023
22
9
Merhaba dostum, Sakın şu yetkilinin dediğine aldanma.. Öyle bir şey değil o. Keşke öyle kolay olsa her şey.

Neyse, bunun için TCP/IP konusunu avucunun içi gibi bilmen gerekiyor. Bir şeyin nasıl çalıştığını bilmeden, üzerinde zaafiyet bulamaz ve suistimal edemezsin. Daha sonra da Python dilinde soketleri öğrenmen gerekir. Bence Python ile dos scriptleri geliştirmek pek mantıklı değil, bunun yerine C/c++ daha uygun olabilir.

1wexter1

Katılımcı Üye
24 Eyl 2021
921
647
Uzayda1yer
Öncellikle maalesef bu tür projeleri yapabilmek için sadece bir dili baştan sona bilmek yeterli olmuyor, programlama dilini öğrendiğinde fark ediyorsunuz bunu. Bunun için kütüphaneleri ve onları nasıl kullanacağınızı vs. de bilmek gerekir ve sorunuza gelirsek bu tür bir proje yapmadan önce yapılmış ve açıklayıcı olan kaynaklara bakın (Github gibi platformlar) ve nasıl yapıldığına dair bir fikir oluşsun zihninizde ve bilmediğiniz bir sürü modüller çıkabilir örnek olarak baktığınız projede bunları bence teker teker pypl gibi yerlerden araştırıp ne işe yaradığını öğrenin ve işin sonunda projeye başlayabilirsiniz

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
970
613
Merhaba dostum, Sakın şu yetkilinin dediğine aldanma.. Öyle bir şey değil o. Keşke öyle kolay olsa her şey.

Neyse, bunun için TCP/IP konusunu avucunun içi gibi bilmen gerekiyor. Bir şeyin nasıl çalıştığını bilmeden, üzerinde zaafiyet bulamaz ve suistimal edemezsin. Daha sonra da Python dilinde soketleri öğrenmen gerekir. Bence Python ile dos scriptleri geliştirmek pek mantıklı değil, bunun yerine C/c++ daha uygun olabilir.
Merhaba,
Benim demek istediğim eğer bir programlama diliyle kod yazacaksanız o dili bilmeniz gerekir. Size göre C, C++ daha uygun olabilir ancak pythonla yapmak isterse buda mümkündür. Elbette birden çok dil biliyorsanız daha iyi olacaktır. Ancak python ile de program yapmak mümkün.

İyi forumlar.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,805
Sorduğun sorular arasında hiç uyum yok. Oyun ve ddos bambaşka alanlar ama neyse...
Bunun için öncelikle Python'un temellerini, kütüphanelerini vs. öğrenmen gerek.
Sonrasında hangi sistemi istiyorsan onun çalışma mantığını araştır. Temel network gibi.
Ondan da sonra daha önce yazılmış hazır, açık kaynak projeleri incele.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.