Yazılım | Programlama Python kütüphanelerinin geleceği hakkında

laz123123

Üye
8 Ocak 2017
140
2
Merhabalar python'ın mantığını ve temelini öğrendim. Şimdi nesne yönelimli olan taraflar daha çok ilgimi çekiyor, ama iş hayatıma en çok hangileri katkıda bulunabilir web mi; makine öğrenimi mi , veri analizi mi bunları merak ediyorum. Bilgisi olanlar aydınaltırsa sevinirim.

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
769
Cudi
Merhabalar python'ın mantığını ve temelini öğrendim. Şimdi nesne yönelimli olan taraflar daha çok ilgimi çekiyor, ama iş hayatıma en çok hangileri katkıda bulunabilir web mi; makine öğrenimi mi , veri analizi mi bunları merak ediyorum. Bilgisi olanlar aydınaltırsa sevinirim.
Python ile gelişmek istiyen kişinin zaten OOP ile derdi olmamalı ilgini çektiğine sevindim çünkü Python ile yeni nesil yazılımlar ve kütüphanelerde en çok başvurulan yöntem OOP bir nevi dil bunun için sizi zorluyor bile denenebilir onun dışında makine öğrenimi mi, web mi, veri analizimi, bunun gibi niceleri tamamen senin sevdiğin alana göre profesyonelleşiceğin yerler kaçışın yok her türlü kendi alanında daha bissürü dil ve bissürü yöntem ile karşılaşıcaksın işleri tamamen Python üzerinden yürütmiceksin zaten. O yüzden başlangıç için python derler, öğrenmesi ve kavraması diğerlerine göre daha basit olduğu için.. Nitekim kendi alanlarına yöneldikçe PHP, C++ ve Ruby gibi dillere de başvurmak istiyeceksin ama kafanı dillere yorma, sana önerim neler yapabileceğine bak, neler döndüğüne bak ve kendi kararını kendin ver bütün alanlara girip çıkıcaksın zamanla kendini sınırlama o da yanlış olur sen araştırdıkça merak etmeye, merak ettikçede yönelmeye devam ediceksin zaten mesela ağlar ilgini mi çekiyor videolar izlersin(Türkçe olarak Sadi Evren Seker önerimdir), makaleler okursun sonra bu sefer ağlara başladınya daha çok ayrışırsın network mü ilgini çekti yoksa web mi bu sefer bu kavramları araştırırsın sonra pratik geliştirmeye başlarsın o alanın materyallerini öğrenirsin. Gelişim, gelişim, gelişim öğrenmek, keşfetmek ve daha çok merak etmek. Sonuca varmak ne yazıkki pek mümkün değil bu zaten öğrenmeye çalıştığın her alanda böyledir insan olmakta bunu gerektirir hiç bir zaman bir şeyleri sonuca ulaştırmassın. Pythonun temelini ve mantığını kavradığını söylüyorsun; kime göre, neye göre, burdaki bazı hocalarımız öyle şeyler anlatır ve yaparki(yaşadığımdan biliyorum) pythonun cahili olursun. Bunları senin şevkini kırmak ve aşağılamak için söylemiyorum tam tersi araştırmalarımıza ve merakımıza hiç bir zaman durmadan devam etmemiz gerektiğini pompalamaya çalışıyorum bu alanda senin benim gibi yeni başlıyan acemilerin en büyük yanılgısı bir şeyleri bitirerek ilerlediğimizi sanmamız aslında ortada biten veya başlıyan bir şey yok sadece daha çok soru sormak için daha fazla şeye cevap aradığımızı söylesem mesela..

Bunları düşün kafana yatıcağını düşünüyorum beraber düşünelim, düşünelimki fark edelim, fark edebilelimki daha fazla soru sorabilelim ve en sonundada sorduğumuz soruya kimsenin cevap veremiyeceği noktada kendi fikrimizi ortaya atalım, zaten gelişim dediğimiz olay özünde budur. Kolay gelsin umarım istediğin cevabı almışsındır hepimize başarılar diliyorum, İyi forumlar.

Son düzenleme:

laz123123

Üye
8 Ocak 2017
140
2
ağzına sağlık kankam dediklerine katılıyorum, çevremde bu işlerle ilgilenen insanlar da benzer şeyler söylüyor, her yeni projede illa ki bilmediğin bir şey çıkıyor diyorlar teşekkürler cevap için

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.