Python nereden öğrenilmeli?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cranticos

Yeni üye
15 Mar 2022
11
2
Önceki konumda ''Hacking için hangi dil öğrenilmeli?'' soruma herkes python cevabını vermiş. Bu dili nereden öğrenmeliyim ücretsiz bir şekilde? Bir tane eğitim seti indiriyorum şimdi eğer sizinde elinizde var ise ve linkini atarsanız mutlu olurum.

Çözüm
Merhaba değerli üye ;

Adım 1: Python’un Ne Olduğunu ve Ne İçin Kullanıldığını Keşfedin

• Back-end web sayfası geliştirme.
  • Oyun geliştirme.
  • Veri bilimi ve analizi.
  • Mobil uygulama geliştirme.
  • Toborik ve yapay zeka.

Adım 2: Online Bir Kursa Yazılın

• Online dersler kendi çalışma temponuzda olmanızı sağlarlar. Bu da tam zamanlı çalışan ya da başka meşguliyetleri olan insanlar için mükemmel bir seçenektir.
  • En iyi online dersler sizlere bilmeniz gereken bilgileri açık, net ve sağlam bir biçimde verecektir.
  • Online dersler zor konulara ve bölümlere istediğiniz kadar dönüş yapabilmenize olanak tanırlar.

Adım 3: Bilgisayarınıza Python Yükleyin

Eğer bir Apple...

RasperPascal

Katılımcı Üye
19 May 2020
445
290
Atatürk'ün İzinde
Merhaba değerli üye ;

Adım 1: Python’un Ne Olduğunu ve Ne İçin Kullanıldığını Keşfedin

• Back-end web sayfası geliştirme.
  • Oyun geliştirme.
  • Veri bilimi ve analizi.
  • Mobil uygulama geliştirme.
  • Toborik ve yapay zeka.

Adım 2: Online Bir Kursa Yazılın

• Online dersler kendi çalışma temponuzda olmanızı sağlarlar. Bu da tam zamanlı çalışan ya da başka meşguliyetleri olan insanlar için mükemmel bir seçenektir.
  • En iyi online dersler sizlere bilmeniz gereken bilgileri açık, net ve sağlam bir biçimde verecektir.
  • Online dersler zor konulara ve bölümlere istediğiniz kadar dönüş yapabilmenize olanak tanırlar.

Adım 3: Bilgisayarınıza Python Yükleyin

Eğer bir Apple bilgisayarınız varsa bu bölümü geçebilirsiniz. Apple bilgisayarlar önceden Python yüklenmiş biçimde gelirler. Windows bilgisayarlarda bu yoktur.

Eğer Python’un Windows ile birlikte kullanmanız gerekiyorsa, o zaman indirip yüklemeniz gerekebilir. Python’un iki ana versiyonu var: Python 2 ve Python 3. Bu da kendi ihtiyaçlarınıza göre istediğinizi seçebileceğiniz anlamına geliyor.

Adım 4: Diğer Kaynaklara Aşina Olun

YouTube Videoları​

Online Forumlar​

Adım 5: Yapı Çerçevelerini Keşfedin

• Django - Açık kaynak, ücretsiz, full-stack web geliştirme yapı çerçevesi. Django’yu dünyanın dört bir yanında geliştiriciler kullanır. Kütüphanalere mecbur kalmadan geliştiricilerin ihtiyaç duydukları her şeye ulaşabilmelerini amaçlar.
  • Flask - Flask boyut olarak biraz daha küçük bir yapı çerçevesi. Web sayfanız için yüksek kalitede bir uygulama temeli oluşturmanıza yardımcı olması için tasarlanmıştır. Uzantıları gerektiği zaman kullanabilmenizi sağlayacak biçimde modülerdir. Ayrıca geldiği haliyle kullanılabilen, ilgi çekici ve kullanışlı bir dizi yeni özellik barındırır.
  • Pyramid - Pyramid de Django’nun bir benzeridir. Tek farkı basitleştirilmiş olması ve kullanım kolaylığı. Her boyuttaki uygulamayla uyumlıdır. Bu da onu bütün dünyadaki geliştiriciler arasında çok popüler bir hale getirmiştir.

Adım 6: Kendi projelerinize başlayın

Adım 7: Hata Kodlarını Anladığınızdan Emin Olun

Adım 8: Her Gün Kendi Kendinizi Geçmeye Çalışın

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.