Python, oyun hileleri ve siber güvenlik için yeterli mi?

IamKarl

Yeni üye
9 Ocak 2023
6
2

Pyhton çalışıyorum.

Siber güvenlik işleri yapacaksam sırada hangi dili / dilleri öğrenmem gerekir.​

Ben Sonrasında html/css daha sonrasında c ailesini(c# c cpp)en son java öğrenmem gerektiğini düşünüyorum. Daha sonra ruby lua falanda alırım.

sizce doğru yoldamıyım

B3rMuD4

Yeni üye
20 Ara 2022
15
2

Pyhton çalışıyorum.

Siber güvenlik işleri yapacaksam sırada hangi dili / dilleri öğrenmem gerekir.​

Ben Sonrasında html/css daha sonrasında c ailesini(c# c cpp)en son java öğrenmem gerektiğini düşünüyorum. Daha sonra ruby lua falanda alırım.

sizce doğru yoldamıyım

Selamlar, Bence sen javascript ogren sonra python sonrasinda ise C dillerine gecersin. Saygilar!

IamKarl

Yeni üye
9 Ocak 2023
6
2
Sen aslinda hangi yonde gitmek istiyorsun WEB? Eger Web ise javascript ile devam edebilirsin. Kaynak cok aslinda youtubede dersleri var,w3school-dan bakabilirsin bende birkac kitap olmali ordan yollarim simdi.
Ben küçük çaplı hileler, kali linux sızma brutforce site hack onun dışında oyun site geliştirme falan öğrenmek istiyorum. Pyhtonu öğrendim diyebilirim. sırada nw yapmalıyım

B3rMuD4

Yeni üye
20 Ara 2022
15
2
Ben küçük çaplı hileler, kali linux sızma brutforce site hack onun dışında oyun site geliştirme falan öğrenmek istiyorum. Pyhtonu öğrendim diyebilirim. sırada nw yapmalıyım
Tamamdir. Javascript ogrenirsen hem site gelistirmede yardimci olur hem site hack-de yardimci olur. Oyun gelistirmek icin UNITY3D, C++,C# bilirsen yapabilirsin. Python ile heryonde irerleye bilirsin.

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,493
1,654
Öğrenilenleri pratik yapmak lazım.
Şimdi Python* öğrendiyseniz(devam ediyorsa) yeni bir dil öğrenmenin anlamı yok. İşinize yarayacak kadarıyla bir şeyler ortaya çıkarmaya çalışın.

Atıyorum şuan brute force örneğini baz alacaksak, rastgele kelimeler üreten ve bu rastgele üretilen kelime(harfte olabilir)lerden doğru olanı bulmaya çalışan bir program yazın. Alın size ufak çaplı brute force.

Sonrasında yine brute force üzerinden devam edin, bu sefer thread(iş parçacığı) denilen eş zamanlı çalışan, winrar şifresi kıran bir brute force yazın..

socket programlama ile tanışın, uzaktan kontrol edilebilen bir çeşit program yazın
Uzar da gider bu örnekler....

Bu ve bu gibi örnekleri yapabildikten sonra bence yeni bir dile geçin. Herhangi bir örneği(bu verdiklerimden bağımsız) yapamayacak düzeydeyseniz dile hakimiyetinizi(öğrenmeye devam edin) arttırın. bu dile hakimiyeti oturup if else şöyle kullanılır while döngüsü şudur demiyorum; Proje yaparken karşılaşılan hataları gidermek, bir algoritma ortaya çıkarmak, var olan algoritmayı anlamaya çalışmak...vb

Kolay gelsin...

IamKarl

Yeni üye
9 Ocak 2023
6
2
Öğrenilenleri pratik yapmak lazım.
Şimdi Python* öğrendiyseniz(devam ediyorsa) yeni bir dil öğrenmenin anlamı yok. İşinize yarayacak kadarıyla bir şeyler ortaya çıkarmaya çalışın.

Atıyorum şuan brute force örneğini baz alacaksak, rastgele kelimeler üreten ve bu rastgele üretilen kelime(harfte olabilir)lerden doğru olanı bulmaya çalışan bir program yazın. Alın size ufak çaplı brute force.

Sonrasında yine brute force üzerinden devam edin, bu sefer thread(iş parçacığı) denilen eş zamanlı çalışan, winrar şifresi kıran bir brute force yazın..

socket programlama ile tanışın, uzaktan kontrol edilebilen bir çeşit program yazın
Uzar da gider bu örnekler....

Bu ve bu gibi örnekleri yapabildikten sonra bence yeni bir dile geçin. Herhangi bir örneği(bu verdiklerimden bağımsız) yapamayacak düzeydeyseniz dile hakimiyetinizi(öğrenmeye devam edin) arttırın. bu dile hakimiyeti oturup if else şöyle kullanılır while döngüsü şudur demiyorum; Proje yaparken karşılaşılan hataları gidermek, bir algoritma ortaya çıkarmak, var olan algoritmayı anlamaya çalışmak...vb

Kolay gelsin...
teşekkür ederim. zaten hemen geçmeyeceğim. sonrasında ne öğrenebilirim bunu cevabını arıyorum. yazınızz çok yararlı oldu. teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.