Yazılım | Programlama Python Pip yukleme sorunu Proxy

muratefekyol

Yeni üye
22 Eki 2023
6
2
Merhaba arkadaşlar

ben pythona pip yüklemek istiyorum ama Could not install packages due to an EnvironmentError: Please check proxy URL. diye bir hata alıyorum sanırım proxy doğrulanmadığı için. Çözümüne ulaşabileceğim bir konu açıldıysa yönlendirebilir misin ? yada bana yardımcı olabilir misiniz ? şimdiden teşekkürler..

pl9vb0e.png

Alcatraz10

Asistan Moderatör
15 Ocak 2021
163
155
Uzay
Merhabalar, Bu hata, pip paket yöneticisinin requirements.txt dosyasındaki paketleri yüklerken bir hata ile karşılaştığını belirtiyor. Hataya göre, proxy URL'si hatalı veya eksik olabilir.

pip config list
pip install --proxy=""

pip install --upgrade pip
pip install -r requirements.txt

sırasıyla bu komutları deneyebilir misiniz? Denedikten sonra sonuçları iletirseniz sevinirim :)

savc

Üye
28 Şub 2021
83
19
Aynen ben de yükleyemiyorum cmd ye pip yükleyemezsin

Merhabalar, Bu hata, pip paket yöneticisinin requirements.txt dosyasındaki paketleri yüklerken bir hata ile karşılaştığını belirtiyor. Hataya göre, proxy URL'si hatalı veya eksik olabilir.

pip config list
pip install --proxy=""

pip install --upgrade pip
pip install -r requirements.txt

sırasıyla bu komutları deneyebilir misiniz? Denedikten sonra sonuçları iletirseniz sevinirim :)
Hepsi boş

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.