Yazılım | Programlama Python requests instagram veri nasıl çekilir?

efebro38

Üye
27 Haz 2019
83
6
Merhaba arkadaşlar. Python ile discord botu kodladım ve botuma bi özellik olarakta kullanıcının girdiği user name göre , kullanıcının takipci sayısını , takip ettiklerinin sayısını ve profil fotoğrafını almak istiyorum. Bunu requests ile yapabilirmişim ama nasıl yapabileceiğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Eğer başka şekildede nasıl çekeceğimi söylerseniz yaparım şimdiden teşekkür ederim.

`TR0GRES

Uzman üye
1 Mar 2020
1,355
714
Carpe Diem
Requests ve beautifulsoup kullanarak yapabilirsin
Verileri alınacak kullanıcı adını bu şekilde ekleyip

Instagram{Username}/?hl=tr

Requests.get ile içeriği çekmen lazım sonrada beautifulsoup ile içeriği parçalayıp gerekli class lardan içeriklere ulaşabilirsin

efebro38

Üye
27 Haz 2019
83
6
Requests ve beautifulsoup kullanarak yapabilirsin
Verileri alınacak kullanıcı adını bu şekilde ekleyip

Instagram{Username}/?hl=tr

Requests.get ile içeriği çekmen lazım sonrada beautifulsoup ile içeriği parçalayıp gerekli class lardan içeriklere ulaşabilirsin
Merhaba yanıtınız için teşekkür ederim. Daha önce requests ile çalışmadım öğrenebilirim fakat örnek kodunuz varsa atar mısınız ? Şimdiden teşekkür ederim.

DeathWarrior01

Uzman üye
14 Ocak 2021
1,734
1,082
Evren
Merhaba yanıtınız için teşekkür ederim. Daha önce requests ile çalışmadım öğrenebilirim fakat örnek kodunuz varsa atar mısınız ? Şimdiden teşekkür ederim.
Ben atayım hemen:

Python:
from bs4 import BeautifulSoup
import requests
#######################################################
username = str(input("Ne Gibi Bir Arama Yapmak İstiyorsunuz?: "))
url = ("https://www.sikayetvar.com/{0}".format(username))
#########################################################3
r = requests.get(url).content
soup = BeautifulSoup(r,"lxml")
####################################################3
getır = soup.find_all("article",attrs={"class":"story-card"})
def yorumları_getır():
    for i in getır:
        try:
            print("\n---------------------------------------------------------------------------------------------------")
            print("Konu: ",i.find("a",attrs={"class":"complaint-layer"}).text)
            print("Kullanıcı Adı: ",i.find("span",attrs={"class":"username"}).text)
            print("Tarih: ",i.find("span",attrs={"class":"time"}).text),print("Görüntülenme: ",i.find("span",attrs={"class":"count"}).text)
            print("Yorum: ",i.find("p").text).strip()
        except AttributeError:
            print("")
yorumları_getır()

MRRE

Üye
1 Tem 2018
156
19
instagram.com/{Username}/?__a=1
ile kullanıcının verilerini json olarak alabilirsin daha kolay olur ama sürekli ve çok çekmeye çalışırsan ip ban yersin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.