Yazılım | Programlama Python Selenium Kullanımı

2031

Yeni üye
25 Şub 2019
21
0
Merhabalar. Python3 te selenium kullanırken hata alıyorum bir türlü çözemedim. Yardımcı olabilecek var mı ? Şöyle bir hata alıyorum.

Traceback (most recent call last):
File "C:/Users/xxyy/Desktop/Python Programlar/Test/20,.py", line 6, in <module>
driver = w.Chrome(r"C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe")
File "C:\Users\xxyy\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\chrome\webdriver.py", line 73, in __init__
self.service.start()
File "C:\Users\xxyy\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\common\service.py", line 98, in start
self.assert_process_still_running()
File "C:\Users\xxyy\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\common\service.py", line 109, in assert_process_still_running
raise WebDriverException(
selenium.common.exceptions.WebDriverException: Message: Service C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe unexpectedly exited. Status code was: 0

2031

Yeni üye
25 Şub 2019
21
0
ne hatası veriyor acep ?

dediğiniz gibi chromedriver yolunu belirttim

Kod:
from selenium import webdriver as w
from time import sleep as s

driver = w.Chrome(r"C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chromedriver.exe")

s(2)

driver.quit()

Bu şekilde google açılmıyor bile şöyle bir hata veriyor

Traceback (most recent call last):
  File "C:/Users/xxyy/Desktop/Python Programlar/Test/20,.py", line 6, in <module>
    driver = w.Chrome(r"C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chromedriver.exe")
  File "C:\Users\xxyy\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\chrome\webdriver.py", line 76, in __init__
    RemoteWebDriver.__init__(
  File "C:\Users\xxyy\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\remote\webdriver.py", line 157, in __init__
    self.start_session(capabilities, browser_profile)
  File "C:\Users\xxyy\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\remote\webdriver.py", line 252, in start_session
    response = self.execute(Command.NEW_SESSION, parameters)
  File "C:\Users\xxyy\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\remote\webdriver.py", line 321, in execute
    self.error_handler.check_response(response)
  File "C:\Users\xxyy\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\remote\errorhandler.py", line 242, in check_response
    raise exception_class(message, screen, stacktrace)
selenium.common.exceptions.SessionNotCreatedException: Message: session not created: This version of ChromeDriver only supports Chrome version 88
Current browser version is 87.0.4280.88 with binary path C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

chrome son sürümünü kullanıyorum. nasıl düzeltirim çözemedim

Moderatör tarafında düzenlendi:

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Bak adres çubuğuna şunu yapıştırıyorsun : chrome://settings/help

Version xx.x.xxxx.x buna benzer bir şey yazacak mesela bende yazan : Version 87.0.4280.8

Sonra buraya gidiyorsun : https://chromedriver.chromium.org/downloads

Şöyle bir liste var :

Şöyle Bir Liste' Alıntı:
If you are using Chrome version 88, please download ChromeDriver 88.0.4324.27
If you are using Chrome version 87, please download ChromeDriver 87.0.4280.88
If you are using Chrome version 86, please download ChromeDriver 86.0.4240.22

Sürümün hangisi ise üstüne tıklayıp indiriyorsun.

Bundan sonra hataları okumayı tercih etmelisin :

Aldığın Hata' Alıntı:
This version of ChromeDriver only supports Chrome version 88
Current browser version is 87.0.4280.88

Süs olsun diye koymuyorlar herhalde :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.