Python Sorunu

zafernci

Yeni üye
25 Mar 2018
5
0
İstanbul
selam öncelikle, arkadaşım bir github projesi attı kullanmak istiyorum fakat hiç python bilgim olmadığı için beceremedim. https://www.python.org/downloads/ bu linkten python son sürümü indirdim github'da ki kullanımı açıp baktım projeyi çalıştırmak için geçerli komutları indirdiğim terminale yazdığımda sürekli SyntaxError: invalid syntax hatasını alıyorum çünkü büyük ihtimalle yanlış şeyi indirdim zaten anlatımdaki terminal ile benim indirdiğim arayüz olarak çok farklı
Lvk6nb.png

SAĞDAKİ BENİM İNDİRDİĞİM ŞEY
SOLDAKİ İSE PROJEYİ STARTLAYAN KOMUTLARI İÇEREN MAKALEDEKİ GÖRSEL
NE YAPMAM GEREKİYOR LÜTFEN YARDIM EDER MİSİNİZ

Moderatör tarafında düzenlendi:

leaks

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
864
1
Cevap: python bilen birisi acil bakabilir mi

Windows kullanıyorsunuz, "Git" ile uğraşmamak için projenin GitHub sayfasından "Clone or Download" butonuna tıklayıp "Download ZIP"e tıklayarak indirin. ZIP dosyasını çıkartın ve çıkartılan dizine girip Ctrl+Shift+Sağ tık yapın, "komut istemini burada aç" gibi bir seçenek olması lazım, ona tıklayın. Python prompt'una yazdığınız '$' karakteri genelde *N*X sistemlerde prompt olarak kullanılıyor, cmd'nin size gösterdiği "C:\ >" prompt'u gibi. Yani "hazırım, komutu girebilirsin" diyor. Oraya "python script_adi.py" komutunu girerseniz bulunduğunuz dizindeki "script_adi.py" adlı dosyanın Python interpreter'ı tarafından yorumlanarak programın çalıştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Sentaks hatası veriyorsa ya yazılırken sentaks hatası yapılmıştır ya da yüksek ihtimalle yazıldığı sürüm ile çalıştırdığınız Python sürümü arasında bir sentaks değişimi olmuştur. Örnek Python 3'te print fonksiyonunda parantezin gerekli olması gibi. Birde python2 ile çalıştırın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.