python sqlmap.py yazınca açmıyor.

zehri

Üye
22 Nis 2013
115
0
Derinden
arkadaşlar sanal sürücüde(oracle virtualbox) kali kurdum. python ve sqlmap güncel hiç birinde sorun yok ama python sqlmap.py yazınca açmıyor.

missing one or more core extensions ('gzip', 'ssl', 'sqlite3', 'zlib') most likely because current version of Python has been built without appropriate dev packages (e.g. 'libsqlite3-dev')

bu çıkıyor nolur bana bi yardım!!

Moderatör tarafında düzenlendi:

ShuJaira

Kıdemli Üye
26 Tem 2010
4,960
17
N-map
Kali linux uzantılarını güncellemen gerekiyor. ve güncellenen paketleri kalide tek tek açtırıp kurdurman gerekiyor. Gerekli komutları veriyorum. İşlem uzun sürecektir..

apt-get update
apt-get upgrade
apt-dist-upgrade
apt-dist-upgrade -f

işlemler bittikten sonra sanal makineye reset attırın kalide olan bütün sorunları büyük ölçüde çözülecektir. İyi forumlar.

zehri

Üye
22 Nis 2013
115
0
Derinden
Kali linux uzantılarını güncellemen gerekiyor. ve güncellenen paketleri kalide tek tek açtırıp kurdurman gerekiyor. Gerekli komutları veriyorum. İşlem uzun sürecektir..

apt-get update
apt-get upgrade
apt-dist-upgrade
apt-dist-upgrade -f

işlemler bittikten sonra sanal makineye reset attırın kalide olan bütün sorunları büyük ölçüde çözülecektir. İyi forumlar.

Çok teşekkür ederim deneyeceğim. Programlar ve kali sürümü güncel ama apt-dist yapmadım onu bi deneyeyim.

AnimeciShirin

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
401
0
19
C://Windows
('gzip', 'ssl', 'sqlite3', 'zlib') bir veya daha fazla çekirdek uzantısı eksik.
Muhtemelen bu dosyaları çalıştırmak için gereken programları kurman gerek

Python'un geçerli sürümü uygun dev paketleri olmadan oluşturulmuştur (ör. 'libsqlite3-dev')
Python 2.7 kurulması gerek, sürümün yanlıştır

ATABÖRÜ

Kıdemli Üye
30 Tem 2017
3,359
7
Ötüken
Merhabalar;
Python Sqlmap.py Yazmanız İçin Sqlmap'İ İndirmeniz Gerekmektedir. Sqlmap'İNormal Çalıştırmak İçin Terminale: sqlmap yazarsanız çıkar Umarım Anlamışsındır

zehri

Üye
22 Nis 2013
115
0
Derinden
('gzip', 'ssl', 'sqlite3', 'zlib') bir veya daha fazla çekirdek uzantısı eksik.
Muhtemelen bu dosyaları çalıştırmak için gereken programları kurman gerek

Python'un geçerli sürümü uygun dev paketleri olmadan oluşturulmuştur (ör. 'libsqlite3-dev')
Python 2.7 kurulması gerek, sürümün yanlıştır

teşekkür ederim ilgin için deneyecem.

Kod:
sudo apt-get remove python

sudo apt-get install python

sudo apt-get update

Daha sonra terminale sqlmap yazarak giriş sağlayabilirsin.

teşekkür ederim türk usulü tamir diyosun yani bi aç kapa o düzelir :RpS_thumbup: ilk önce bunu denerim.

Merhabalar;
Python Sqlmap.py Yazmanız İçin Sqlmap'İ İndirmeniz Gerekmektedir. Sqlmap'İNormal Çalıştırmak İçin Terminale: sqlmap yazarsanız çıkar Umarım Anlamışsındır

sqlmap zaten kurulu durumda.üsteğmenim o kadarını bende biliyorum maksat terminalden komutlarla açıp komut öğrenmek.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.