Python tabanlı web sitesinde nasıl sıra atlanır

Alpin1205

Üye
10 Ara 2017
54
3
Her Yer
Öncelikle merhabalar biliyorum konu başlığı biraz garip ama yazabileceğimin en iyisi bu. Şimdi ben bir sistem kurmak istiyorum sisteme dosya yükleniyor ve sistem her kullanıcının dosyasını belli aralıklarla kontrol ediyor.

Tek dosya için yaklaşık bi 5-10 saniye bekleme süresi oluyor. 1.000 kullanıcı olsa sırayla dosyaları convert ettiği için 10.000 saniye o da 2 saaten fazlaya denk geliyor.

yani her 15 dakikada bir yapması gereken işi 2 saate bitiriyor. Bu saçma.

Bu İşlemleri aynı anda misal 200 tanesini yapmasını nasıl sağlarım.

Aklıma gelen tek fikir kişiye özel python dosyası kopya oluştursun ve o kişin toplam en fazla 20 dosyasını halletsin ama bu seferde sistem yavaşlar mı? interneti nasıl emer bilmiyorum.

Yazılım dili değiştirmek dahil bir çözüm önerisi olan var mı? Yani 2 saat yerine 2 dakikada tüm dosyaları sıraya sokmadan aynı anda nasıl convert ederim?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.