Python

LASME

Yeni üye
1 May 2016
27
0
Sa arkadaşlar şimdi ben python dilini öğrenmek istiyorum bunun için hangi sürümü kullanmalıyım yani bu sürümler arasındaki farkı da söylerseniz sevinirim. Bir de bildiğiniz öğrenmemi istediğiniz sürüm hakkında eğitim videosu biliyorsanız linkini atarsanız sevinirim.

Black Viking

Kıdemli Üye
13 Şub 2016
2,005
1
[vkng@vkng~]
Merhaba Öncelikle Program yazmaya Başlamadan Önce Program Yazacacğınız Platformu Seçmeniz Gerekir. Windowsmu Linuxmu Buna Önce Karar Verin. Ben Kali Linux Kullanıyorum. Program Yazmaktan Tutunda Hacking İşlerimi Oradan Hallediyorum. Diyeli Buna Kara Verdiniz Şimdi Bu Platformu Kullanmayı Öğrenmelisiniz. Yani Windwosu Tercih Ettiyseniz Windowsu Hakkıyla Öğrenin. Çünkü Program İşletim Sistemine Hükmeder. Sen İşletim Sistemini Bilmeden Program Yazmaya Kalkarsan Öğrenebileceğin Şeyler Sınırlı Olur. Yani Sadece Dilin Fonksiyonlarını Öğrenmiş Olursun. Sana Tavsiyem Dediklerimi Yap. Diyelimki İşletimm Sistemini Hakkıyla Kullanmayı Biliyorsun O Zaman Ben Bu Kadar Yazıyı Boşuna Yazdım :D. Python 3.4.4 Sürümünü Kullanmanızı Tavsiye Ediyorum.

LASME

Yeni üye
1 May 2016
27
0
Merhaba Öncelikle Program yazmaya Başlamadan Önce Program Yazacacğınız Platformu Seçmeniz Gerekir. Windowsmu Linuxmu Buna Önce Karar Verin. Ben Kali Linux Kullanıyorum. Program Yazmaktan Tutunda Hacking İşlerimi Oradan Hallediyorum. Diyeli Buna Kara Verdiniz Şimdi Bu Platformu Kullanmayı Öğrenmelisiniz. Yani Windwosu Tercih Ettiyseniz Windowsu Hakkıyla Öğrenin. Çünkü Program İşletim Sistemine Hükmeder. Sen İşletim Sistemini Bilmeden Program Yazmaya Kalkarsan Öğrenebileceğin Şeyler Sınırlı Olur. Yani Sadece Dilin Fonksiyonlarını Öğrenmiş Olursun. Sana Tavsiyem Dediklerimi Yap. Diyelimki İşletimm Sistemini Hakkıyla Kullanmayı Biliyorsun O Zaman Ben Bu Kadar Yazıyı Boşuna Yazdım :D. Python 3.4.4 Sürümünü Kullanmanızı Tavsiye Ediyorum.

:D kardesim ben simdi sadece hackin islemlerimi kali linuxdan yapiyorum programlamayi windows uzerinden ogrenmek istiyorum daha rahat olur benim sahsi fikrim python ı windows uzerinden ogrenecegimde internette python 3 un bazi kodlarinin python 2 ye gore farkli oldugu soyleniyor yani mesela ben simdi python 2 yi ogrendim 3 farklo bir platformmu ne fark var?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.