python3 input'tan sonra ekran nasıl silinir

polemarchus

Yeni üye
9 Ağu 2019
10
0
yazdığım kod:
isim=input("isim girin.\n")
şifre=input("şifre girin.\n")
print("isminiz:",isim)
print("şifreniz:",şifre)
print("kayıt başarıyla tamamlandı!")

selamlar,python'a yeni başladım
İsminizi girin diye sorup cevabı aldıktan sonra ekranı silip şifreyi sormasını istiyorum nasıl yapacağım?

Son düzenleme:

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
__import__("os").system("clear")

def ekransil():
from os import system
system('clear')​

# ... işlemler
ekransil()
# .. işlemler

OS modülünden system fonksiyonunu çağırabilirsiniz. Burada işletim sistemlerine göre ekran temizleme kodlarını girin.

kod = {
'nt' : 'cls',
'posix' : 'clear'​
}
from os import system, name
os = name
system(kod[os])

Burada işletim sistemini otomatik tanıtıp ekranı sildirdik.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.