Python'da bunu bir türlü beceremedim.

WronQExecutive

Uzman üye
21 Kas 2015
1,440
5
UNDEFINED
Python:
def login(driver, email, password):
    try:
        driver.get("https://login.com")
        sleep(5)
        with open("users.txt", "r") as dosya:
            for a in dosya:
                email, password = a.split(":")
                a.split("\n")
        driver.find_element(By.XPATH, "/html/body/div/div[2]/div[3]/form/div[1]/input").click()
        driver.find_element(By.XPATH, "/html/body/div/div[2]/div[3]/form/div[1]/input").send_keys(email)
        sleep(1)
        driver.find_element(By.XPATH, "/html/body/div/div[2]/div[3]/form/div[2]/input").click()
        driver.find_element(By.XPATH, "/html/body/div/div[2]/div[3]/form/div[2]/input").send_keys(password)
        sleep(1)
        driver.find_element(By.XPATH, "/html/body/div/div[2]/a").click()
        sleep(1)
        print(Basarili + "Hesaba başarılı bir şekilde giriş yapıldı yönlendiriliyorsunuz.. ")
        print(Bekleniyor + "Giriş yapılan kullanıcı -> " + Basarili + email)
        sleep(1)
    except NoSuchElementException:
        print(Hata + "Bir hatayla karşılaşıldı - Hata : Login İşlemi, 3 saniye sonra tekrar denenecek.")
        sleep(3)
        return login(driver, email, password)
    return comment_page(driver)
Yaşadığım Problemler;
-Sürekli users.txt içinde ki sonuncu satırdan başlıyor.
-1. satırdan başlasa bile 2. satıra asla geçiş yapmıyor

Son düzenleme:

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,494
1,654
Kodunuzu </> butonuna basıp ilgili dili seçtikten sonra paylaşır mısınız ? Böyle hepsi alt alta olduğunda şiirden bir farkı olmuyor.

bunu nasıl çözebilirim?
Böyle bir sorun nasıl olabilir bilmiyorum. Ayrıca böyle bir başlıkta.

Böyle bir sorun nasıl olabilir bilmiyorum. Ayrıca böyle bir başlıkta.
kaç gündür uğraşıyorum kafa yandı a0 türkçe ile yazıyorum.

Şuradan şu işlemi yapıp Python dilini seçip mevcut kodunuzu yapıştırınız daha iyi yardımcı olabiliriz.
8ertcs6.jpg
Nasıl çözebilirim hocam ? hallettim derken kod editöründen bahsediyordum :D

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,494
1,654
Kodunuzu düzenleyin rahatladıktan sonra sakin kafayla bir daha izah etmeye çalışın. Doğrudur bir kaç gün aynı soruna cevap bulmaya çalışmak beynin burundan da gelmesine sebep olabilir :)

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,784
2,704
Liman
Python:
def login(driver, email, password):
    try:
        driver.get("https://login.com")
        sleep(5)
        with open("users.txt", "r") as dosya:
            for a in dosya:
                email, password = a.split(":")
                a.split("\n")
        driver.find_element(By.XPATH, "/html/body/div/div[2]/div[3]/form/div[1]/input").click()
        driver.find_element(By.XPATH, "/html/body/div/div[2]/div[3]/form/div[1]/input").send_keys(email)
        sleep(1)
        driver.find_element(By.XPATH, "/html/body/div/div[2]/div[3]/form/div[2]/input").click()
        driver.find_element(By.XPATH, "/html/body/div/div[2]/div[3]/form/div[2]/input").send_keys(password)
        sleep(1)
        driver.find_element(By.XPATH, "/html/body/div/div[2]/a").click()
        sleep(1)
        print(Basarili + "Hesaba başarılı bir şekilde giriş yapıldı yönlendiriliyorsunuz.. ")
        print(Bekleniyor + "Giriş yapılan kullanıcı -> " + Basarili + email)
        sleep(1)
    except NoSuchElementException:
        print(Hata + "Bir hatayla karşılaşıldı - Hata : Login İşlemi, 3 saniye sonra tekrar denenecek.")
        sleep(3)
        return login(driver, email, password)
    return comment_page(driver)
Yaşadığım Problemler;
-Sürekli users.txt içinde ki sonuncu satırdan başlıyor.
-1. satırdan başlasa bile 2. satıra asla geçiş yapmıyor
Öncelikle usertxt r kısmında r kullanmanıza gerek yok.

Usertxt yazısını okutup öyle yazdırabilirsiniz

User = open("user.txt")
print(user.readlines())

Şeklinde yapıp doğru çalışıyor mu bir kontrol edin.
İsteğe bağlı olarak bir koleksiyon yapısı ile daha rahat çalışabilirsiniz.

WronQExecutive

Uzman üye
21 Kas 2015
1,440
5
UNDEFINED
Tamam şimdi split işlemi yapıp ayirabilirsiniz
Sonrasında bunları bir veri yapısına vs bağlayıp döngüyle döndürün her useri gezsin.
Hocam o yöntemide denedim en son satırdan başlıyor gene userleri gezmiyor bu arada o yöntem ile split olmadığı için o yöntemi kullanmamayı tercih ettim

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,784
2,704
Liman
Hocam o yöntemide denedim en son satırdan başlıyor gene userleri gezmiyor bu arada o yöntem ile split olmadığı için o yöntemi kullanmamayı tercih ettim

Şurdaki çözümleri deniyebilir misiniz?

WronQExecutive

Uzman üye
21 Kas 2015
1,440
5
UNDEFINED

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.