Pythonda pixel konumunu bulma

volkan baylan

Yeni üye
17 Eki 2019
2
0
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve pythona yeni başladım ve bir proje yapıyorum

işim gereği pythonu öğrenmek zorundayım ve cv ime eklemek üzere bir projeye başladım yardımcı olabilirseniz sevinirim fikirlerinizide belirtebilirsiniz yapmaya çalıştığım şey yapay zekalı bir bilgisayar yöneticisi algoritmayı şu şekilde kurdum örnek vermek gerekirse " bilgisayarımı açarmısın " dendiği zaman

- yüz tanıma ile bilgisayarım objesini tanıyacak
- ekranda bulunduğu konumun x ve y koordinatlarını alıcak
- mouseyi o koordinata götürüp çift tıklayacak

bu şekilde basit bir algoritma kurdum fakat yukardaki algoritmada yapayzeka kısmı bulunmuyor yapayzeka kısmını henüz düşünme aşamasındayım ama genel olarak mantık bu sizden istediğim yardım şudur ki ekrandaki bir objenin x ve y koordinatlarını nasıl alabilirim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.