Python'da terminale yazdığım komutlar çalışmıyor

Swap42

Üye
8 Tem 2020
64
0
Merhaba arkadaşlar,
sorunum: visual code da python kodlaması yaparken terminale yazdığım komutlar çalışmıyor.Clear yazıyorum kabul etmiyor veya bir kütüphane yüklemek için terminale komut yazıyorum doğru yazdığım halde çalıştıramıyorum.Bana verdiği hata şu şekilde

Kod:
C:\Users\User\Desktop\Yazılım\Python\Projeler>clear
'clear' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

not: eskiden bu komutlar çalışıyordu şuan neden çalışmıyor anlamadım

Son düzenleme:

Swap42

Üye
8 Tem 2020
64
0
Hocam dediklerinizi yapmama rağmen olmuyor.birde sanırım beni yanlış anlamışsınız tek clear komutu değil python visual code daki hiçbir komutum terminalde çalışmıyor

Swap42

Üye
8 Tem 2020
64
0
Hacı sen ne yapıyon? Hayır hiç kimsede dememiş reis sen napıyorsun diye.cmd yi aç python yaz python interpreteri acılacak.Oradan calıstırabilirsin komutları

Hazır sormuşsun cevapliyam bari arkadaşlar Python bilgim düşük yeni dil öğrenmeye çalışıyorum ve yazılıma yöneldim öncelikle tabiki de hatalarım vardır.Yapmaya çalıştığım şey selenium gibi kutuphaneleri kurmak geçen hafta selenium u kurdum pip install selenium komutuyla fakat bu hafta farklı bir kutuphane eklemek istedim bu hatayı aldım.Sen ne yapmaya çalışıyorsun diye itinayla sormuşsun umarım cevapliyici olmuştur.ilerde umarım yeni öğrenen kişilere biraz daha nazik davranırsiniz :) sonuçta hepimiz anamızın karnında ogrenmiyoruz hata ala ala gelişmeyi öğrencez

Belki sorun python u path e eklememiş olmanızdan kaynaklanmış olabilir

Hocam merhaba biraz araştırdım hata dediğiniz gibi path e eklememekten çıkıyor fakat benim pathim ekli anlayamadım bende silip birdahami yüklesem napsam :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.