Pythonda yazamadığım programlar

Trakyali59

Yeni üye
24 Mar 2018
45
0
1-)2 basamaklı tam sayılar,2 asal sayının toplamı şeklinde yazılabilir.Buna göre klavyeden girilen 2 basamaklı tamsayının "asal toplayanlarını "yazdıran program
2-)fibonacci sayıları {1,1,2,3,5,8...} şeklindedir.Bu sayılara göre "Fibonacci üçgenleri" şu şekilde oluşmaktadır
başlangıç ilk üçgen:5-4-3
8 terimi atlanarak ikinci üçgen:13-(5+4+3)-(8-3)->13-12-5
21 terimi atlanarak üçüncü üçgen:->34-30-16
klavyeden girilen üçgen sayısını göre fibonacci üçgenleri listeleyen program
3-)Klavyeden girilen tamsayının "Friedman sayısı" olup olmadığını test eden program

YAPAN OLURSA MESAJ ATARSA SEVİNİRİM

Moderatör tarafında düzenlendi:
18 Tem 2015
191
1
İstanbul
Selamun Aleykum Dostum Bunları çözemiyecek seviyedeysen (Küçük gördüğümden değil..!l)daha kolaylarına göz at bence bunların mantığını hazır bularak kavrarsan çabuk unutabilirisin bunları kendin çözersen emin ol çok şey öğreniceksin..

EndLoss12

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
519
1
51
Dostum ben zamanında Python la çok uğraştım fakat uğraşmayalım baya oluyor o yüzden unuttum. YouTube yazarsan Python fibonacci programı diye bulursun argeciler de yardımcı olur birazdan.

Trakyali59

Yeni üye
24 Mar 2018
45
0
starallince aleykümselam kardeş amacım şu çalışan kod parçacığının algoritmasını kafamda oluşturup kendim yazmak hazır bir şey istemiyorum sadece yapamadığımdan sordum bu arada bir kitapım var başka dillerden problemler var basit olan kısımlarını hallettim ama burada zorları kaldı dedğini anlıyorum teşekkür ederim ciddiye aldığın için endloss12 teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.