Yazılım | Programlama Pythondan başka hangi dil öğrenmeliyim?

Zeusz

Üye
1 Ara 2019
58
0
Hiçlik
Öncelikle selamün aleyküm
Ben şuanda python dili öğreniyorum %30 kadar öğrendim bundan sonrada c++ öğrenmeye başlicam web hack
vb. Şeyler işlemleri için başka hangi dil öğrenmeliyim veya bu ikisi yeterlimi bide c proglama dilide lazımmı?
Bu arada sadece web hack için değil başka işler içinde öğreniyorum sadece bi yol amaçlı sormak istedim teşekkürler.:gozkirpan

bugradnmz

Yeni üye
2 Kas 2019
20
3
Pripyat
Öğrendiğin her dil sana fayda sağlayacaktır lakin sana önerim hepsini öğrenmeye çalışmak yerine bir dilde ustalaşma yönüne gitmen. Zaten bir dilde ustalaşırsan diğer dilleri kolaylıkla yazabilirsin.

Son düzenleme:

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Python'un %30'u mu varmış?
Python'a ve diğer dillere değer biçiyorsan sen zaten dil öğrenme.
Python esnek bir dil , nerdeyse her istediğini yapabilirsin.
Sen kesin internetten video izleyip onunla ilgili pratik yapmayan kesimdensin...
İlk Python'u öğren düzgünce sonra zaten karar verirsin...

NeodRa

Üye
12 Kas 2019
56
13
Öncelikle Python'ı tamamen öğrenmeden farklı bir dile başlamanı önermem dile başlamışsın güzel ancak onda ustalaşman bilgi birikimin olması gerekir yoksa dilden dile atlarsan hiçbir şey öğrenemezsin. Python'ı ileri bir seviyede öğrendiğini varsayarak sana ikinci bir dil olarak C'yi öneriyorum. C günümüzde ki dillerin atasıdır çoğu dil C'den türemiştir fonksiyonel yapısı sayesinde günümüz şartlarında istediğini yapman mümkün port yönetimi, işletim sistemi vb. sayamayacağım çok örnek var. C'yi tamamen kavradıktan sonra C++'a geçebilirsin. C++ aynı Python gibi nesneye yönelimlidir bu da diğer dillere göre baya bir avantaj sağlıyor. Tamamen senin seçimin tabiki ama C bilen adamın sırtı yere gelmez emin ol :) (Python, C ile yazılmıştır.)

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Öncelikle Python'ı tamamen öğrenmeden farklı bir dile başlamanı önermem dile başlamışsın güzel ancak onda ustalaşman bilgi birikimin olması gerekir yoksa dilden dile atlarsan hiçbir şey öğrenemezsin. Python'ı ileri bir seviyede öğrendiğini varsayarak sana ikinci bir dil olarak C'yi öneriyorum. C günümüzde ki dillerin atasıdır çoğu dil C'den türemiştir fonksiyonel yapısı sayesinde günümüz şartlarında istediğini yapman mümkün port yönetimi, işletim sistemi vb. sayamayacağım çok örnek var. C'yi tamamen kavradıktan sonra C++'a geçebilirsin. C++ aynı Python gibi nesneye yönelimlidir bu da diğer dillere göre baya bir avantaj sağlıyor. Tamamen senin seçimin tabiki ama C bilen adamın sırtı yere gelmez emin ol :) (Python, C ile yazılmıştır.)

Python'un tamamı mı var?

maj344

Katılımcı Üye
25 Şub 2019
277
2
Dostum benim favorim olan ve en çok kullandığım dil olan Emacs Lisp'i kullanmanı öneririm. Bu dili ARM assembly'de implement edip Teknofest roket yarışmasında yaptığım roketimin motor işlemcisinde kullanmışlığım var.

ByQueny

Uzman üye
8 Ara 2018
1,281
1
Aleyküm Selam Web hacking için html php javascript öğrenebilirsin veya web geliştirmek istiyorsan da pythonun django kütüphanesine bakabilirsin sanırım C dillerini söylediğinden gömülü sistemler üzerinde ilerlemek istiyorsun yanıtların çoğu da C dillerini söylemiş bunun yanında her platforma uygun yazılım geliştirebileceğin java diline bakabilirsin

28 Şub 2019
79
2
Kalu Bela
bak sevgili kardeşim. bilgisayar dili öğrenmek eğer kendi araçlarını yazmayacaksan okadar da önemli değil. senin gözün hack yapmaktaysa, kodlamadan ziyade bu konuların üstüne düş. Eğer programlamayı seviyorsan bu alanla birlikte hackinge de vakit ayırabilirsin. şuan python öğrenmişsin, ne güzel. şimdi otur bi düşün ben ne kodlamayı seviyorum diye. eğer oyun yapmak, masaüstü uygulamalrı yapmak, web uygulamaları yapmak istiyorsan c# öğren. daha çok web programlamaya yönelmek istersen php- asp.net-javascript öğren. makinaya yönelik(robotik) istiyorsan c++ öğren. otur bir düşün bakalım neyi seviyorsun. ve sevdiğin alana doğru ilerle. Bütün bunların yanında hacking asla webden ibaret değil, bunu bil. Siber alem bir derya, bizim bildiğimiz okyanustan bir damla... Sevgiler.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,434
33
1,502
K E R K Ü K
pythonun tamamını öğren, yok %20 bilmiyorum
yok efendim %20 biliyorum. o iş öyle olmaz tamamını öğren. sonrasında;

javascript, c++, delphi gibi devam ettirirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.