Ram almak istiyorum yardımcı olur musunuz

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 8GB of system memory (Note 1)
Dual channel memory architecture
Support for DDR3 1333+/1066/800 MHz memory modules

Şeklinde anakartına ait ram desteği tanımlanıyor. Olayın yabancısı olduğunu düşünerek açıklayayım.
O almayı düşündüğün 1866 mhz lık ram senin anakartıyın ise en fazla 1333 mhz e desteği var. Yani o ram ide alsan anakartıyın son hızı olan 1333 de çalışacak. Almanda bir sakınca yok ama elindeki ramle uyumlu olması açısından 1066 veya 1333 olanlardan da alabilirsin. en fazla 4 gb lık alabilirsin çünkü elindede 2 gb var yani 2+4 = 6 olcak. Anakartın en fazla 8 gb a kadar ram alabiliyor ve iki tane slotun var. tabi istersen elindekini de çıkarıp 4+4 yapabilirsin. marka model çok fark etmez cl değeri düşük olanlardan almanda fayda var. Kolay gelsin.

Edit: ben anakartıyın modeliyle arama yapıp GIGABYTE - Motherboard - Socket AM3 - GA-M68MT-S2 (rev. 1.3) sayfasını bulmuştum. Sen başka bi resim koymuşsun 1666mhz destekliyor diye yazmıssın. hangi sayfadan aldığını bilmiyorum ama sonuç olarak sen kaç mhz alırsan al anakartıyın en son desteklediği hızda kullanacağından fark eden bir şey olamayacaktır.Olayıda birazcık anlamıssındır zaten Seç begen al. Çok karışık bi konu değil.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.