Ram Uyumu

Lexia34

Üye
8 Tem 2015
141
0
Gençler hepinize iyi günler.Bir Ram aldım bilgisayara takınca ekran açılmıyor,neden açılmadığını biliyorum ama bir çözüm bulamıyorum.Anakart ve rami uyuma alacak bir çözüm varsa yazar mısınız ?

RAM : HyprX Savage DDR3 1600Mhz 4Gb
Anakart : Foxconn DDR3 1433Mhz

Konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim.

ProBlack

Üye
6 Ağu 2015
179
0
ram uyumu konusunda anakartın mhz e oto ayarlar ddr3 anakartların çoğu bunu yapıyor , sen yinede biosdan kontrol et ve desteklenen max mhz e ayarla.. bide ram i başka bir pcde deneme şansın varsa bi dene ramde sıkıntı olabilir . Anakartta başka ram takılı ise onları sök sadece tek modül olarak aldığın rami dene . Rami takarken iyi oturduğuna emin ol bazı kilit mandalları sert oluyor ram milim büyük olsa bile zarzor geçiyor slota ..

Lexia34

Üye
8 Tem 2015
141
0
-İlk yorum yanıtı : Diğer ram kit deil sadece yeni aldıgım kit ve mhz değeri anakartın mhz değeriyle aynı.
-İkinci yorum yanıtı : Rami takınca mandallar otomatik kapandı bende sorun çıkıyor ama başka pcde denemek lazım (elde başka pc ve pcsi olan akraba yok) + bios reset atmıştım yine olmamıştı.
-Üçüncü yorum yanıtı : DualCore Intel Pentium E6600, 3066 MHz (11.5 x 267) Wolfdale-2M

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.