!!!!!!!!!!!!ram!!!!!!!!!!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

isopiso

Üye
30 Eki 2009
82
0
işletim sistemim xp.(x32)
anakart: k9n6pgm2-v
2 gb ram war.
2gb ram daha aldım.
taktım.
toplamda 3 gb ram gözüküyo.
sebebi nedir?????????
gerçek bir sebep bulana teşekkürlerimi sunacağım

Son düzenleme:

erdem586

Uzman üye
17 Tem 2009
1,244
0
arkadasım xp de 3 gb dan sonrasını görmez yanlız 64 bit işletim sistemi kur o zaman gösterir ama ben 34 bit kullanmak istiyorum dersen su işlemleri yap

İlk olarak C:\boot.ini 'yi açıyoruz ve metin belgesi geliyor.o metin belgesi şöyle

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Micros oft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Biz bunun sonuna PAE ekliyoruz yani şöyle oluyor

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Micros oft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /PAE sonra 4 gb görürsün kolay gelsin

B0Z0

Uzman üye
20 Kas 2009
1,567
0
ELAZIĞ
ya şimdi bu 34 bit 64 bit ne olyo yani anlamadım ben mesala ben kaç olduğunu nerden bulabilirim benim pc nin bide 34 bit ve 64 bit arasındaki fark ne ?

hackedpasa

Üye
7 Kas 2009
125
0
bilgisayarınız 32 bit mi 64 bit mi öğrenme yolu...
  1. Bilgisayarım>Çalıştır yolunu izleyin,
  2. Açılan penceredeki yazı çubuğuna winmsd.exe komutunu yazın,
  3. Komutu girdikten sonra açılan pencerede sağ bölümde bulunan “Item” başlığı altındaki “Processor” yazısını bulun,
    • Eğer “Processor” yazısının yanındaki açıklama x86 ile başlıyorsa bilgisayarınız 32-bit demektir,
    • Eğer “Processor” yazısının yanındaki açıklama ia64 veya AMD64 ile başlıyorsa bilgisayarınız 64-bit demektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.