Rap yardım arkadaşlar

OldUser123

Katılımcı Üye
15 Tem 2015
794
0
Antalya/Türk
arkadaşlar çok iyi bir sesim var biliyorum rap'te ses fazla önemli değil fakat rapçiye göre çok iyi bir sesim var fakat beat'e soz yazamıyorum beat hazır soz yok yardım edebilecek varmı soz nasıl yazarım?

ProBlack

Üye
6 Ağu 2015
179
0
Söz yazmak ilham meselesidir ve tabiki yazabilmek içinde kelime haznesine ihtiyaç duyulur , bu durumda çok okumak ve kültürel bilgilere sahip olmak her daim + dır . Nerden biliyorum ? çünkü bende amatör olarak tamamen hobi amaçlı bu müzik dalını icra ediyorum , fakat ben okumayı pek sevmediğim için her nekadar kendimce ilerlesemde okuyan birine göre çok zayıf kalıyorum . işin özü doğuştan gelen edebi bi eğilimle yazmaya yönelmektir , şiirde yazarsın rap sözüde farklı dallarda başka şeylerde yazarsın ama en başında edebiyata hakim olmak lirikleri iyi seçmek flowu düzgün oluşturmak gelir ki kulağa hoş gelen bi akış yakalansın ve tabiki kendi soundunu oluşturmuş olursun. Mic kontrolü veya kayıt almak, kayıt sonrası işlemler (mix masterin), alt yapı , stüdyo flan bunlar sonraki meseleler. Beati olup olmaması çok mesele değildir eğer müzik kulağını geliştirmiş isen gayipten bi beat duyar ve yazarsın , yolda yürürken , birini beklerken , yatağa uzandığında hatta duş alırken bile sözler aklına gelir bi an . Üstadın dediği gibi "Yazmak hapşurmak gibidir , geldi mi tutamazsın." ..

OldUser123

Katılımcı Üye
15 Tem 2015
794
0
Antalya/Türk
Söz yazmak ilham meselesidir ve tabiki yazabilmek içinde kelime haznesine ihtiyaç duyulur , bu durumda çok okumak ve kültürel bilgilere sahip olmak her daim + dır . Nerden biliyorum ? çünkü bende amatör olarak tamamen hobi amaçlı bu müzik dalını icra ediyorum , fakat ben okumayı pek sevmediğim için her nekadar kendimce ilerlesemde okuyan birine göre çok zayıf kalıyorum . işin özü doğuştan gelen edebi bi eğilimle yazmaya yönelmektir , şiirde yazarsın rap sözüde farklı dallarda başka şeylerde yazarsın ama en başında edebiyata hakim olmak lirikleri iyi seçmek flowu düzgün oluşturmak gelir ki kulağa hoş gelen bi akış yakalansın ve tabiki kendi soundunu oluşturmuş olursun. Mic kontrolü veya kayıt almak, kayıt sonrası işlemler (mix masterin), alt yapı , stüdyo flan bunlar sonraki meseleler. Beati olup olmaması çok mesele değildir eğer müzik kulağını geliştirmiş isen gayipten bi beat duyar ve yazarsın , yolda yürürken , birini beklerken , yatağa uzandığında hatta duş alırken bile sözler aklına gelir bi an . Üstadın dediği gibi "Yazmak hapşurmak gibidir , geldi mi tutamazsın." ..

Kardeşim haklısın fakat dedigim gibi sozleri tam yapıyorum okulda aklıma geliyor sonra eve geliorum uçtu butun sozler gitti. :D yani yazabilecek bir arkadaş olsa sozlerın ona ait oldugunu iletişim adresini falan belirtirim yani sozler bana ait olmadıgını söylerim büyük bir projeyle uğraşıyorum studyo var herşey var sozler eksik beat arıyorum hala saglam beat olması için bayagı arıorum.

ProBlack

Üye
6 Ağu 2015
179
0
Dediğim gibi beat mesele değil , he şöyle mesele değil sözler oluşturulmuştur beat bulunur çünkü çok fazla beat var , ama nasıl bi beat battle mı ? melan mı? yada old school mu ? gangsta mı ? bi çok beat tarzı var , sen ne tarzda yazıyosan ona göre bak . Önce beat bulunup sonra üzereine bpme flan uygun şekilde söz yazılır çoğunlukla ama dediğim gibi kulak meselesi , birisinden söz almak bu piyasada pek hoş karşılanan bi durum değil bunu da göz önünde bulundur . Amacınıda iyi belirle bu işten ekmek mi yiyeceksin yoksa hobin mi ? birini seç yoksa barındırmazlar adım attığın anda biçok diss ve çeşitli sataşmalara marus kalıyosun çoğu hakaretten de öte küfürlü punchlar oluyor . Eğer söz yazamıyosan melanko takıl nakarat flan götürürsün bi süre featlerle.

OldUser123

Katılımcı Üye
15 Tem 2015
794
0
Antalya/Türk
Dediğim gibi beat mesele değil , he şöyle mesele değil sözler oluşturulmuştur beat bulunur çünkü çok fazla beat var , ama nasıl bi beat battle mı ? melan mı? yada old school mu ? gangsta mı ? bi çok beat tarzı var , sen ne tarzda yazıyosan ona göre bak . Önce beat bulunup sonra üzereine bpm flan uygun şekilde söz yazılır çoğunlukla ama dediğim gibi kulak meselesi , birisinden söz almak bu piyasada pek hoş karşılanan bi durum değil bunu da göz önünde bulundur . Amacınıda iyi belirle bu işten ekmek mi yiyeceksin yoksa hobin mi ? birini seç yoksa barındırmazlar adım attığın anda biçak diss ve çeşitli sataşmalara marus kalıyosun çoğu hakaretten de öte küfürlü punchlar oluyor . Eğer söz yazamıyosan melanko takıl nakarat flan götürürsün bi süre featlerle.

Tarzım Flow aradıgım beat tarzının ismini bilimiyorum yani arka plan beat hareketli birşeyler olsun mesela tankurt manas'ın bu benim olayım o ses parçası gibi?

ProBlack

Üye
6 Ağu 2015
179
0

Tarzım Flow aradıgım beat tarzının ismini bilimiyorum yani arka plan beat hareketli birşeyler olsun mesela tankurt manas'ın bu benim olayım o ses parçası gibi?

Şimdi tarzın ne olursa olsun yapacağın işte flow (kafiyeli akış) şarttır. Flex yapan bi arkadaştan bahsediyorsun ve bu gerçekten zor bi tarz , beat için çeşitli siteler var veya free beat edine bilirsin , flex beat olarak aratsan bile binlerce beat bulursun aralarında biri hoşuna gidecektir mutlaka . Eğerki büyük bi prodüksüyon varsa reklamıda düşün bunun içinde para ayır derim ve sonrasında tutan bir parçaya da klip çekersin hiphop life dayayınlar geçersin . Para kazanmak için çok fazla kişiyi aşman gerek ve çok güncel olmalısın piyasada , en ufak hareketi bile kaçırmaman lazım , partiler konserler çeşitli etkinlikler de bulunman senin yararına ve alt grup bi sahne performansı senin baya yararına olur kaçırma böyle şeyleride ..

OldUser123

Katılımcı Üye
15 Tem 2015
794
0
Antalya/Türk
Şimdi tarzın ne olursa olsun yapacağın işte flow (kafiyeli akış) şarttır. Flex yapan bi arkadaştan bahsediyorsun ve bu gerçekten zor bi tarz , beat için çeşitli siteler var veya free beat edine bilirsin , flex beat olarak aratsan bile binlerce beat bulursun aralarında biri hoşuna gidecektir mutlaka . Eğerki büyük bi prodüksüyon varsa reklamıda düşün bunun içinde para ayır derim ve sonrasında tutan bir parçaya da klip çekersin hiphop life dayayınlar geçersin . Para kazanmak için çok fazla kişiyi aşman gerek ve çok güncel olmalısın piyasada , en ufak hareketi bile kaçırmaman lazım , partiler konserler çeşitli etkinlikler de bulunman senin yararına ve alt grup bi sahne performansı senin baya yararına olur kaçırma böyle şeyleride ..

flex atabiliyorum kardeşim :D yani çok saglam flex atabilirim fakat flow'uda severim 2 arada bi derede kaldım :D

4 Şub 2015
87
0
İstanbul
okuduğun kitap sayını arttır.
yeni rapçiler dinle
şiir, destan, mani gibi kafiyeli yazılan şeyler oku bunun için edebiyat bloglarına bakabilirsin.(Kendi blogum var istersen ozelden atarım)
farklı beat'lerle dene
vb. vb.

weraxin741

Üye
26 Eyl 2009
136
0
underground
kardeşim sözlerde yardımım dokunur galiba sana ve free beat arıyorsan şarkı türünü söyle funky mi battle mi protezmi melanko mu ne yapmak ıstıyorsun bunu soyle bana ben sana free beatlerden seçip atayım sözlerdede yardımcı olurum benım studyom yok bari olana yardımım dokunsun :)

weraxin741

Üye
26 Eyl 2009
136
0
underground
ŞUNUDA EKLEMEK İSTERİM TÜRKÇE RAP TAKİP ET AMA DİNLEME NE DEMEK ISTEDIGIMI ANLAMISSINDIR CUNKU ISTER ISTEMEZ KAPILIYORSUN RİTİM DUYGUN SOZLERIN KAFİYE BİTİRİŞLERİN BAK UNUTMA EZBERLEME ŞARKILARI 1 KERE DINLE KAPAT YABANCI TAKIL unutma bu tavsiyemide

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.