RapidShare Plus 3.1 Kesin Çözüm

00speed00

Katılımcı Üye
17 Kas 2008
383
1
RapidShare Plus 3.1

Arkadaşlar gerçektende böyle programlar çıktıktan sonra rapide para vermek yada premium üye olmaya artık gerek yok.

Bu program kendisine verilen linkleri bilgisayar başında olsanızda olmasanızda cayır cayır indiriyor. 15 er dakikalık süreyi o sizin adınıza konrol ediyor süre dolunca da indirmeye başlıyor, linkin biri bitince diğerine geçiyor öyle devam ediyor taki verdiğiniz linklerin indirilmesi bitene kadar. sizin bilgisayarın başında beklemenize gerek. mesela verirsiniz linkleri ona siz gece uyurken o sabaha kadar filmlerinizi programlarınızı artık ne indirecekseniz herşeyi siz olmadan indirir.İsterseniz modem reset programınız varsa onuda çalıştırabiliyor ve tekrar bağlanıp indirmeye devam ediyor. Ben kullanıyorum ve gerçektende çok güzel program bir çok program kullandım en iyilerinden biri bu kullanımı oldukça basit ve çok yararlı bir program. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Aşağıda sizi için resimli anlatımını yaptım umarım beğenirsiniz.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 967x513 ve 59KB ) Buraya Tıklayın

HEMEN PROGRAMIN TANITIMINA VE NASIL KULLANILDIĞINA BİR BAKALIM

Menülerde gezelim

File
Download : Downloadları başlatır.
Minimize to taskbar : Programı görev çubuğuna saatin oraya indirir.
Exit : Programı kapatır

Queue
Paste: Kopyaladığınız linkleri programın indirme kuyruğu listesine ekler.
Clear Queue: İndirme kuyruğundaki linkleri temizler.

Config
Options : Program ayarları penceresini açar. (yani aşağıdaki pencereyi )

Config
1-Modem reset programınızı buradan programa tanıtabilirsiniz
2-Modem reset programınızı (yada herhangi bir programı) hangi sıklıkla çalıştıracağınızı ayarlıyorsunuz. seçenekler şöyle:
after xx : kaç link indikten sonra çalışsın
after entire queue : linklerin tamamı bittikten sonra çalışsın
after xx mb : kaç mb indikten sonra çalışsın
3-
Scheduler de ise programın başlama-start ve durma-stop zamanını ayarlıyorsunuz. interrupt download ise indirmeyi yarıda kes anlamında.
4-
Balloon notification : Balon şeklinde uyarı ver.
Display Errors : Hata olduğunda uyarı göster.
Display when file is down : Her link indiğinde uyarı göster.
Display when Queue is down : Kuyruktaki tüm linkler indiğinde uyarı göster.
5-
Other options
Program nasıl başlasın?
Start minimized: Ekranda görünmesin görev çubuğuna insin.
Download Queue on startup : (PC açıldığında ve )Program başlar başlamaz kuyruktaki dosyaları indirmeye başla.
6-
Seconds until retry : Kaç saniye aralıklarla verilen linkleri indirmeye müsait olup olmadığını kontrol etsin

EVEEET TANITIM BİTTİ ŞİMDİ DE PROGRAMIN KULLANIMINA GEÇELİM

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 834x518 ve 64KB ) Buraya Tıklayın

Yukarıdaki resimdeki gibi linklerimizi toplu olarak bir txt dosyasından yada bir internet sitesinden kopyalıyoruz.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 956x516 ve 87KB ) Buraya Tıklayın
Yukarıdaki resimde:
1- İndirdiğimiz dosyaları nereye kopyalayacağımızı ayarlıyoruz.
2- Kopyaladığımız link bir tane ise buradan programa ekliyoruz.
3- Bazı Rapid üyeleri linklerini toplu olarak yayınlayabiliyor. onları buradan ekliyoruz.
4- Az önce txt dosyasından kopyaladığmız toplu linkleri buradan ekliyoruz.
5- Listeye eklediklerimizden indirmek istemediklerimizi siliyoruz.
6- Linklerin olduğu pencereye eklenmiş tüm linkler siliniyor.
7- Downloada başlıyoruz. (file menüsünde de var ) bu buton download başladıktan sonra Stop yanı downloadı durdur haline dönüşüyor.
8- Linklerimizi programa eklediğimizde bu pencerede listeleniyor.
9 ve 10 - Download önceliğmizi listede yukarı aşağı ayarlayabiliyoruz.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 956x516 ve 96KB ) Buraya Tıklayın
Yukarıdaki resimde:
Evet linklerimizi kopyaladıktan sonra paste den programa yapıştırıp (ekleyerek) download butonuna basarak linklerimizi indirmeye başlıyoruz. gördüğünüz gibi linkler Queue penceresine eklendi ve hemen ilk dosyanın indirilme hazırlıklarına başlandı.
1-Buradan inecek dosyaların durumunu takip edebilirsiniz.
2-İnecek dosyayı gösteriyor.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 956x516 ve 97KB ) Buraya Tıklayın
Yukarıdaki resimde:
1-Program inen dosyanın boyutu ve zamanı gibi bilgileri burada veriyor.
2-İndirilen dosyayı buraya ekliyor böylece hangi dosyayı veya linkin indiğini buradan anlıyoruz.
İndirelen dosyalar birer birer listeden siliniyor. bütün dosyalar indiğinde kuyrukta Queue pencereside boşalıyor.

Not: 2 saaten fazla zamanımı aldı. hatam olduysa affola. Yorumda bulunarak teşekkür veya eleştiride bulununuz.

Programın çalışması için .net framework 2.0 veya 3.5 kurulu olmalıdır.
download: http://download.microsoft.com/downlo...a/dotnetfx.exe
Veya
download: http://www.microsoft.com/downloads/d...d-aab15c5e04f5

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EK: DOWNLOAD'LAR BİTTİKTEN SONRA PC Yİ KAPATMA YÖNTEMİ

program daha tam geliştirilmiş değil. mesela downloadlar bittikten sonra bilgisayarı kapatsın istiyordum ama o özelliği koymamışlar. fakat biraz cinlik yapıp bu problemi kendimce çözdüm sizlede paylaşmak istiyorum.

şimdi yukarıdaki resimde gördüğümüz 1 numaralı kutucukta Auto-execute bölümün den modem reset programı yada herhangi bir programı çalıştırabiliyorduk anlatmıştım hatırlarsınız. işte bu özelliği kullanarak downloadlarımız bittiğinde bilgisayarı nasıl kapatacağız onu anlatacağım şimdi.

önce bir .bat dosyası oluşturacağız. notepad i açıp içine C:\Windows\System32\shutdown.exe -s -t 00 yazıp farklı kaydetten dosyamızı kaydedelim dosyanın adı mesela PCkapat.bat olsun. bu yaptığımız bilgisayarımızı hemen kapatan windowsun kendi dosyasını çalıştırmaktan ibarettir (siz bilgisayarınızı kapat derken aslında bu komutu çalıştırıyorsunuz)

neyse programımızı oluşturduk şimdi bunu RapidShare Plus v.3.1 e yukarıdaki resimden Auto-execute bölümün den bulup ekliyoruz. 2 nolu kutucukta ortadaki After entire Queue yi işaretli hale getiriyoruz ve ok ye tıklıyoruz. herşey tamam artık downlaodlarımız bittiğindie program hazırladığımız bat dosyasını çalıştıracak ve bilgisayarımızı kapatacak. yalnız dikkat kapatimi diye sormayacak direk kapatacak. bu ayarı gece uyumadan önce downloadlarınızı yaparken ayarlayın yoksa her link indiğinde bilgisayarnız kapanır. dikkatli olun. sadece ihtiyac duyduğunuzda bu özelliği aktif edin iptal etmek için After entire Queue deki işareti kaldırıp OKye tıklayın hepsi bu.

hadi bakalım kolay gelsin

Not: bat dosyasını oluşturamayanlar burdan indirebilirler. (neymiş bu deyip çift tıklamayın bilgisayarınızı kapatır haberiniz olsun)
http://rapidshare.com/files/199322327/PCkapat.bat

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.