Raspberry pi 3 Kullanan Var Mı? İnternet İçin İdeal Mi?

yegat

Katılımcı Üye
13 Şub 2012
274
0
Tv ye bağlayabileceğim bir bilgisayar toplama düşüncem vardı maddi durumlardan dolayı eski ddr2 ye ddr a bile razıydım.
Ancak raspberry pi 3 denilen bir cihazı gördüm. Bu üründen kullanan var mı?
Evde tv ye hdmi girişi ile bağlayıp internette sörf yapma ve youtube den video izleme haricinde başka hiçbirşeyde kullanılmayacak. Avantajı olur mu ? İşletim sistemlerine baktım biraz OSMC var ama o da sadece görüntü üzerine gibi media üzerine gibi geldi. İnternette gezinme imkanı olmadığını gördüm.

Önerir misiniz? İş görür mü ?
Maliyet olarak sadece 135 tl civarlarında olduğu için çok ılımlı yaklaşıyorum cihaza. Kullanan deneyimleyen varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

yegat

Katılımcı Üye
13 Şub 2012
274
0
Amacım evdekiler benim bilgisayarıma çöküyor :D haberlere filan giriyorlar youtube ye giriyorlar.

Android Box fiyatı 100 tl den başlıyor aliexpress te ona da baktım.

Sadece tv ye bağlanacak ve internet için youtube için kullanılacak.

Çeşitli işletim sistemleri varmış netten baktığımda sitesinde öyle görünüyor. 135 TL aliexpresste.

yegat

Katılımcı Üye
13 Şub 2012
274
0
Raspberry pi3 de çok az yaşarsın nadiren.Dostum almanı tavsiye ederim.
:RpS_thumbsup: Ama sen bilirsin öneri sadece.

Siz kullanıyor musunuz ?

yalnız bildiğim kadarıyla vergiside olacak o ürünü alırsa

Vergiye göre yazdırmaya çalışırız çakarlarsa da gümrükte durumu o zaman sıkıntı büyük :)

Hafif bir GNU/Linux dağıtımı kurarsın. Pek donacağını sanmıyorum o zaman.

Raspberry sitesindeki işletim sistemleri

Bu da kurmayı düşündüğüm yada daha farklı olabilir araştırmak lazım yine de :mml

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.