raspberry pi ye hangi kali en uygun

zehri

Üye
22 Nis 2013
115
0
Derinden
arkadaşlar raspberry pi aldım. kaliyi net yüzünden indiremedim torrent indirmek istiyorum 64 bit veya 32 bit hangisi daha uygun olur. bilen biri yardımcı olabilir mi?:confused:

zehri

Üye
22 Nis 2013
115
0
Derinden
32 bit daha iyi olur diye düşünüyorum. Raspberry pi 3 almayı düşünüyorum bende 7 inchlik ekran var onu takıcam. Sen kaça aldın veya link atabilir misin?

raspberry pi 3 model b olarak aldım bu en son çıkanı ali expressten aldım yaklaşık 20 günde geldi. kablosuz mousepadli klavye akrilik muhafaza resitif ekran geldi hepsi 180 lira civarında. dolara endexli olarak artıyor veya düşüyor.

zehri

Üye
22 Nis 2013
115
0
Derinden

zehri

Üye
22 Nis 2013
115
0
Derinden
arkadaşlar saçmalamayın ya. konuya hakim değilseniz milleti yanıltmayın. rasp. ne 32 nede 64. arm işlemciye sahip. kalinin arm versiyonunu indirceksiniz

evet biraz önce farkettim armel ve armhf diye ikiye ayırıyor. hfyi denedim yapamadım. şimdi armeli deniyorum.

bu linktekileri indirmek istemedim chrome kendisi indiriyor ve benim netimle 6 saatte indiriyor. bunun için torrent olan bi site buldum onun için tereddüt ettim.

ch_arli41

Özel Üye
9 Tem 2009
1,036
18
arkadaşlar saçmalamayın ya. konuya hakim değilseniz milleti yanıltmayın. rasp. ne 32 nede 64. arm işlemciye sahip. kalinin arm versiyonunu indirceksiniz
arkadas gerekli cevabi vermis zaten konuya hakim olmadan raspberry kullanmadan sadece yorum atiyorlar malesef.
karazafer_ arkadasimizin verdigi kali'yi kurabilirsin yada raspbian yukleyip o sekilde scriptleri sen kurabilirsin kolay gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.