Çözüldü Rat kalkmış mıdır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PyhX

Yeni üye
19 Mar 2017
38
0
Arkadaşlar rat yemiştim. Malware Bytes , Hitman Pro , AdwCleaner ile falan temizledim sonra windows10 kurtarma bölümünden bu bilgisayarı sıfırla falan yaptım. Şimdi tekrardan malwarebytes indirip taradım. Tehdit yok. Rat gitmiş midir rahat olamıyorum /:

Folyx

Uzman üye
14 Mar 2017
1,952
2
regedit taraması felanda yap bazı trojenler oraya gömülebiliyor apateDNS İle de Sana Trojan Atanın dns adresini bulursun bu videoyu izleye bilirsin
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=YVuMDVLARG8[/ame]

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Combofix ile tarama yapınız. Eğer aklınızda hala soru işaretleri var ise format atabilirsiniz.

CYANİD1

Katılımcı Üye
29 Ocak 2015
979
2
24
Nereye
Arkadaşlar rat yemiştim. Malware Bytes , Hitman Pro , AdwCleaner ile falan temizledim sonra windows10 kurtarma bölümünden bu bilgisayarı sıfırla falan yaptım. Şimdi tekrardan malwarebytes indirip taradım. Tehdit yok. Rat gitmiş midir rahat olamıyorum /:

Boot menu icin yazilmamis bir rat ise buyuk ihtimal kalkmistir ki buyuk ihtimal de ratı boot menu icin tasarlamamislardir

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
6
592

Merhaba, antivirüs programlarıyla taratmışsanız kalkmıştır. Yinede şüpheleniyorum derseniz https://www.turkhackteam.org/8080248-post27.html konuda bulunan resimdeki yolu ve programları izleyerek aynen uygulayın, virüs varsa da silinir bulmazsa da temizlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.