Rat nasıl yapılır ve nasıl fudlanır adım adım anlatıcak var mı ?

pawelyn

Katılımcı Üye
23 Nis 2022
469
159
Tor V3
Rat nasıl yapılır ve nasıl fudlanır adım adım anlatıcak var mı ?
Selam dostum öncelikle Bunun için tek bir yöntem yok benim bildiğim bu arada uzmanlık alanım değil fakat bilidiğim kadar destek olabilirim öncelikle rat oluşturmanı kolaylaştırmak için Toollar bulunuyor mesela NjRat, TheFatRat gibi bunlardan Remote Access Trojanını oluşturuyorsun bu kısmın detayı pek önemli değil zaten oldukça basit olurda detay istersen forumda açılan konular vardır veya başka bir üye yazabilir konuya o kadar hakim değilim daha sonra crypter lazım crypter kendin kodlamanı öneririm c# gibi bir kodlama dili biliyorsan bunu yapabilirsin youtube gibi platformlardan destek alabilirsin.

ya pek anlatamadım kusura bakma ama benimde bildiğim bu kadar

25 Mar 2023
101
72
Ratı bilgin olmadan yapamazsın hazır rat programlarını kullanmak istersende bir sürü alternatifin var.
misal spynet,nj rat,darco, vs.
her birinin kullanımları aşağı yukarı aynı çalışma mantıklarıda en önemli olanı modeminde veya routerunda port tetiklemen lazım devamında ip adresini yazıyorsun(rat'a) fakat ip adresin static değilde dinamik ise free dns servisleri kullanman gerekli.
misal dynudns vb.
rat kullanmak ayrıca tehlikelidir sende zafiyet oluşmasını sağlayabilir o yüzden önermiyorum asla.

pawelyn

Katılımcı Üye
23 Nis 2022
469
159
Tor V3
Ratı bilgin olmadan yapamazsın hazır rat programlarını kullanmak istersende bir sürü alternatifin var.
misal spynet,nj rat,darco, vs.
her birinin kullanımları aşağı yukarı aynı çalışma mantıklarıda en önemli olanı modeminde veya routerunda port tetiklemen lazım devamında ip adresini yazıyorsun(rat'a) fakat ip adresin static değilde dinamik ise free dns servisleri kullanman gerekli.
misal dynudns vb.
rat kullanmak ayrıca tehlikelidir sende zafiyet oluşmasını sağlayabilir o yüzden önermiyorum asla.
Evet benim azcık anlatışımın üzerine çok güzel oldu ben bile bilgilendim :D

25 Mar 2023
101
72
Başka hangi şekillerde karşı tarafın bilgisayarına sızma işlemini gerçekleştirebiliriz ?
rat,backdoor,rootkit gibi yazılımsal-programsal çözümler işe yaramıyorsa donanımsal casusluk yapabilirsin fakat ileri düzeyde elektronik bilginiz olması lazım.
misal klavye tuşlarını kayıt edip bunu bluetooth ile size gönderen bir cihaz geliştirebilirsiniz veyahut ekran resimlerini.

st4inl3s5

Üye
2 Şub 2022
62
25
RAT'ı ya kendi bildiğin programlama dillerinde yazarsın (c++,python vs.) böylece otomatik olarak fud olur çünkü sıfırdan yeni algoritma kuruyorsun, ya da internetteki hazır toollar ile ratlar üretebilirsin(njrat,borat,fatrat vs.) fakat burada üreteceğin ratlar fud olmayacaktır çünkü algoritmaları antivirüs veritabanlarında kayıtlıdır.Bunu fudlamak içinde crypter kullanman gerek o da ayrı mesele.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.