Rat Oluşturucak Seviyeye Nasıl Gelirim

ShadowMask

Yeni üye
24 Ocak 2019
25
0
Merhaba ben yeniyim.Bilişim okuyorum.şu an yazılım güvenlik hack gibi konulara ilgim var.Fakat nerden başlayacağımı ve neleri bilmem gerektiğini pek bilmiyorum.Forumda benden bilgili arkadaşlar veya büyüklerim vardır.(Genel olarak yani yazılım olsun hack olsun güvenlik olsun herkes bir şey yazsa kardır :D)Birde ben rat oluşturucak seviyeye nasıl gelebilirim ? (C# başlangıç seviyesindeyim).Bilgilendirirseniz sevinirim.Eminim benim gibi arkadaşlar çıkacaktır.Bu konu onlara da yardımcı olucaktır. :D

Not : başlık ilgi çekici olsun diye koydum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
13 Ocak 2019
241
1
root$
hocam ParrotSecOS kurarsanız yavaş yavaş kendiliğinden öğrenmeye başlayacaksınız. Çıkan sorunları araştırarak, deneyerek, güvenlik için gerekli browser'ları görerek.
İyi Forumlar.

ShadowMask

Yeni üye
24 Ocak 2019
25
0
Hocam ratı kendim hazırlamak,yazmak istiyorum.Bu arada öneren arkadaşlara teşekkürler.Başka düşüncesi olan

hocam ParrotSecOS kurarsanız yavaş yavaş kendiliğinden öğrenmeye başlayacaksınız. Çıkan sorunları araştırarak, deneyerek, güvenlik için gerekli browser'ları görerek.
İyi Forumlar.
Hocam bende kali linux var işletim sistemi olarak dual boot kullanıyorum.Kaliyi silip Parrota geçmemi mi önerirsin ?

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
1
13
Mars
Rat yazabilecek seviyeye gelmek diye birşey yok aslında. RAT'ın özelliği ne olacak neler yapacak ve hangi dilde yazacaksın bunlar önemli. Soket programlamayı bilmen gerekir. Kaldı ki C# RAT için uygun bir dil değil aslında. Gerek kütüphane eksikliği gerekse framework bağımlılıkları sorun olacaktır. Aslında mesele RAT yazmak değil onu Anti-Virüslerden gizleyecek şekilde şifrelemek mesele.

Diğer bir yandan hack konusunda şunları söylebilirim. Hack için hazır programlar mevcut. KaliLinux, ParrotOS vs gibi işletim sistemleri bile var ama yinede programlama dili bilmek ve kendi araçlarını yazmak her zaman daha iyidir. Nereden bilebilirsinki Kali Linux ın da kendine özgü açıklarının olup olmadığını. Bu alan çok karışık ancak bir tarafından başla. Sana önerim önce programlamayı ve sistemlerin nasıl çalıştığını öğren. Daha sonra kendine uygun bir alan seçip (örneğin web güvenliği) uzmanlaşabilirsin.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.