Rat Programları Nasıl Çalışır?

Sh4x

Üye
8 Eyl 2016
60
0
Roswell UFO
Merhaba, Darkcomet Rat gibi programları kullanmak sakıncalı mı? Kendi rat'ımızı mı yazmalıyız? Pek bir bilgim yok ama birkaç video izleyerek Kali üzerinden basit bir rat oluşturabilirim. Ama hazırdaki darkcomet gibi arayüzü olmadığından kullanımı rahat bulmuyorum şimdilik.

Bu oluşturacağım ratı kendi ağım üzerindeki bilgisayarlarımda kullanacağım için endişeliyim. Benim dışımda başka kimselerin erişmesi muhtemel mi?

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
4
906
ZYZZ
Merhaba. Rat oluşturma programları sizin doğru seçenekleri seçerek hazır bir rat programı oluşturması sağlanıyor. Rat oluşturmakta sorun yok ama bir sıkıntı var. Rat programlarının DarkComet ve kalide oluşturduğun msf trojanleri anti virüs firmaları tarafından takip edilmektedir ve bunlara karşı önlemler alınmaktadır. Firmalar o programların oluşturduğu ratları incelerler. Bu yüzden hazır bir rat genelde anti virüslere yakalanır. Anti virüslere yakallanmaması için sizin rat üzerinde bazı oynamalar yapmalısınız, mimariler, encoderlar gibi. Bunları kodlarla da yazabilirsiniz, direkt olarak bunları kendisi yapan programlarda bulunmaktadır.
Oluşturduğunuz Ratları No distribute de tarayarak anti virüs programlarının kaç tanesini atlatıyor, bunlar hangileri bunlara bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

Sh4x

Üye
8 Eyl 2016
60
0
Roswell UFO
Antivirüslerle ilgili sorunum olacağını sanmam, dediğim gibi uygulamayı kendi bilgisayarlarım üzerinde ebeveyn denetimi olarak kullanacağım. Yani rat'ı bilgisayara direkt elimle ben yükleyeceğim zaten. Sadece güvenilir mi onu bilemedim.

Pelacanus

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
462
3
141
Kendi ağ üzerinde deneyeceğin için dışarıdan erişim olması mümkün değil.. Ama dersen ki benim ağımda benden baska rat kullanan var, o kişi eğer aynı port üzerinden yaparsa ratını onun ağınada düşer. Aksi taktirde bir problem olmaz. Darkometrat'a gelecek olursak kali de yaptıgın cok daha iyi bence ki kali üzerinde localhost üzerinden rat oluşturabileceğin programlar var. Araştırabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.