Ratlarda bağlantı sorunları

Black Mamba

Kıdemli Üye
22 Eyl 2012
2,056
0
İstanbul
Ratlar da bağlantı sorunları!!!

sevgili arkadaslar!!!
sizlerinde bildiginiz gibi ratlar da en cok karsılastıgımız sorunların basında bu gelıyor.
bunları size bı kac madde ile soru cevap olarak acıklamya calışacagım.

soru 1-)server bende açılıyor karsı tarafta neden acılmıyor..
cevap;bunun sorunun bir kaç cevabı var aslında
bunlardan bazıları sırası ile şöyledir...

a)
modem ara yüzündeki portların açık olmaması

b)
kurbanın anti virüsü serveri yakalanması.

burdaki en büyük sorun porttur arkadaşlar açtıgınız portun açık mı kapalımı oldugunu burdan kontrol edebilirsiniz..ben bunu örnek olarak verdım bunun gibi bir çok site var tabıkı..onlardan da faydalanabiliriz.
:RpS_thumbdn:
Açık Port Kontrol Aracı :: Network Araçları :: Araçlar :: ip adresim - 94.23.93.17

serveri yaptıgımız zaman kendımızde sorunsuz olarak çalışır arkadaşlar..çünki biz bunu kendi pc mizde yaparken port acmayada gerek yok cypentere da o yüzden bizde sorunsuz acılıyor :)

c) no ip ve dock
burası bizim ratımız için ayrıyetten port,ip,ve host aldığımız yerdir arkadaşlar
buraya üyelık yapmaz isek rat'ımız bir işe yaramaz.ne bağlatı alırız nede kurban
burdan açmış olduğumuz portu rata yazıyoruz,yanı yönlediriyoruz.burası ayrıca bizim hostumuz oluyoruz linki aşağda veriyorum
:RpS_thumbdn:
Free Dynamic DNS - No-IP.com - Managed DNS Services

soru 2-) Güvenlik duvarı'nın açık mı?kapalımı olması gerekiyor?

cevap 2) güvenlik duvarının mutlaka kapalı olması gerekıyor arkadaşlar..

soru 3)herşey tamam portlar da açık kurbandan baglantı alamıyorum neden..?

cevap 3)no ip ten portumuzu actık modem arayüzünden de açtık portlarımız aktif burdaki sorun ise serverimizin antiye yakalanmasıdır. yakalanmaması için sağlam,yüzde yüz fud olan bir
Crypter sahıp olmamız gerekıyor arkadaşlar..Crypter'ın görevi ise yaptıgımız serverı gizleyip antiden kacirarak karşı pc nın sistemine geçirmektir.
forumumuz'da Crypter mevcuttur!patlamamışsa tabi :)

soru 4)port açmadan rat kullanbilirmiyiz?

cevap 4)arkadaşlar tabiki de bu mümkün..yalnız bu tür ratlar ücretlidir.bu tür ratları kullandıgmız zaman elimizi suya sabuna dokunmadan sadece karşı tarfa atmak kalıyor..ücretsizleride vardır tabıki ama sınırlamaları coktur..fazla beklentı içinde olmamız hata olur!

Evet Arkadaşlar ben;yardım merkezın de sıkca karşılaştığım baglantı sorunlarına kısaca değinmek istedim.umarım sizlere bi yararı olur.
aslında yazdıklarım basit ve bilinen şeylerdir
bu yazdıklarım temel sorunlardır.yani,içeriğin özüdür diyebiliriz.
kurban'dan bağlanti gelmemesinin temel sorunları bunlardır.
sorularınız olursa konu altına (alıntı yaparak ) yazınız.yardımcı olmaya çalışırım.
hepinize kolay gelsin sürçü lisan ettiysem af ola!!!

iyi forumlar dilerim!!!

Son düzenleme:

Kloasy

Üye
13 Ağu 2011
193
0
Teşekkürler de benim bir sorum var ben bağlantı alıyorum fakat reset sonrası bağlantı kopuyor. darkcomet 5.3.1 kullanıyorum. startupa ekledim. Karşı tarafta anti yakalamıyor.

KursaT44

Uzman üye
19 Ocak 2013
1,835
2
118
ADANA
Güvenlik duvarı kapalı olması gerekmez mi? Aksi takdirde porttan gelen bağlantıyı otomatik olarak reddedecektir güvenlik duvarı

bymaniacz

Katılımcı Üye
14 May 2013
330
0
Hatay
S.a öncelikle,Darkcomet kullanıyorum daha önceden bilgisayarımda herhangi bir virüs programı yoktu her şey sorunsuz bir şekilde çalışıyordu ama 3 gün önce eseti indirdim her şey bozuldu daha sonra eseti kaldırdım deneme amaçlı diğer bilgisayarımda denedim olmadı ama eski kullanıcılara halen erişebiliyorum portta vs. bir sıkıntı yok galiba yardımcı olabilecek biri var mı ? (kendi bilgisayarımdan 127.0.0.1 yolundan deneyince bir sıkıntı yok)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.