Reklam Sms'leri Engelleme [KESİN ÇÖZÜM]

atakan0006

Katılımcı Üye
27 Kas 2010
507
0
[COLOR="YellowMerhaba arkadaşlar bu konumuzda telefonumuza gelen bazen can sıkıcı boyutlara ulaşabilen gereksiz reklam sms'lerinden tamamen kurtulma yöntemini göstericeğim size " BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU "yakın bir zamanda reklam sms'i atan firmalara karşı önlem olarak sms gelen numaraların sonuna B*** kodlarını ekledi bu kodlar sayesinde sms atan firmayı tespit edebiliyorsunuz. [/COLOR][/B]

[IMG]https://i.hizliresim.com/qJdYY3.jpg[/IMG]

[B][COLOR="yellow [URL="https://tik.lat/iNQxu"] Firmaların kodlarını öğrenmek için tıkla[/URL]

[COLOR="yellow

Son düzenleme:

yunus27270

Yeni üye
28 Ocak 2015
37
0
Veya ayarlardan ifade engelleden o numaralari yani b012 örneğin ifadeyi engelle dersenizde gelmez bu kadar uğraşmak istemiyorsaniz

GroMsx125

Kıdemli Üye
5 Haz 2016
3,018
5
23
J A P O N Y A
Onlardan Allah razı olsun onlar olmasa başka hiç kimse mesaj atmıyor. Ciddiyim daha fazla bu reklam mesajları gelmesi için ne yapıcaz ?

atakan0006

Katılımcı Üye
27 Kas 2010
507
0
Yararlı Ellerine Sağlık
Teşekkürler hocam :)

Onlardan Allah razı olsun onlar olmasa başka hiç kimse mesaj atmıyor. Ciddiyim daha fazla bu reklam mesajları gelmesi için ne yapıcaz ?
Ben atayım hocam bu nasıl bi yalnızlıktır :D

Dostum;
- Gerçekten güzel bir konu, bunun için sana teşekkür ederim
- Aynı yöntemi ben de uyguluyordum. Hatta https://tiss.gtb.gov.tr/ 'a şikayet ediyordum.
Ancak ne bu bakanlık hizmeti ne de suç duyurusunda bulunacağım gibi attğım mesajlar bir işe yaramadı. Hala da gönderiyorlar. Bu reklamcılara(özellikle iddia sitelerine) bir yenisi ekleniyor. İt ürür kervan yürür misali...

Numaranızı komple sildirmek için kullanabilirsiniz hocam yöntemi numaranızı satabilecek bütün kuruluşlar listede var benimkini satan 2 firma vardı 2sinede attığım mesaj sonucu silindiğini belirten mailler aldım

Ellerine sağlık...

Teşekkürler hocam :RpS_blushing:

Moderatör tarafında düzenlendi:

atakan0006

Katılımcı Üye
27 Kas 2010
507
0
Ellerinize sağlık . Bende bunu arıyordum . :)

İnşallah faydası olur hocam teşekkür ederim :)

9DaWAN.png

Buda vodafone'dan şuan gelen ileti arkadaşlar telefon numaramı arayıp silindiğini belirttiler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.