Reklam virüsü var galiba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HerGeLe78

Katılımcı Üye
4 Ara 2009
474
0
geliyo bu koku yaw :S
Sitelerde dolaşırken birden '' perfect steps '' reklamının sesini duymaya başlıyorum , ne kadar program varsa kapatıyorum işlemlerdede bilmedigim çalışan exe yok
1-2 dakika duyuyorum bu reklamı sonra bitiyo ,arada bi geliyo bu.
bide pc nin sesi kendi kendine kısılıyo , virüs taraması yaptım sadece cokies buldu , sizce ne yapmalıyım ?

adam43

Yeni üye
6 Ağu 2010
2
0
Sorunu Çözdüm:yaho1
Görev Yöneticisine Girdiğimde, Reklamı Çalan Uygulamaya Ait 2 İşlemin Çalıştığını Gördüm. Birisi wininit.exe *32 Diğeri İse winlogon.exe *32 Uygulamasıydı. Ancak İşin Garip Yanı Bunların Sistem Dosyası Olması Gerektiği Halde System32 Klasöründe Olmamasıydı. Dosyalar Windows Klasörüne Gizlenmiş Şekildeydi Ve Daha Bu Sabah Oluşturulmuştu.
Uygulamalara Teker Teker Sağ Tıklayıp Özellikler Bölümüne Girdim. wininit.exe *32 Dosyasında Ayrıntılar Sekmesinde Şu Bilgi Vardı. Özgün Dosya Adı : helia.exe
Ancak Garip Olanı winlogon.exe *32 Dosyasında Ayrıntılar Sekmesine Girdiğimde Karşıma Çıktı. Özgün Dosya Adı : yardimci.exe
Özgün Dosya Adında Türkçe Bir İsim Olması Beni Oldukça Şüphelendi. Büyük Bir Risk Alıp İki Dosyayı Da Silip, Sistemimi Yeniden Başlattım. Yaklaşık 2 Saat Oldu Ve Hiçbir Problem Kalmadı.

Yapmayı Düşünenler İçin Önemli Not : Bilgisayarınızdaki System32 Klasöründe De wininit.exe Ve winlogon.exe Dosyaları Vardır. System32 Klasöründeki Bu Dosyalar Windows Tarafından Hazırlanmıştır Ve Silinmesi Durumunda Sisteminizde Kalıcı Hasarlar Meydana Gelebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.