Reklam Virüsü

Gondolcu

Üye
2 Ağu 2021
73
20
Hocalarım internette dolaşırken özellikle play store de termux da ve browsırımda sürekli reklam görüyorum. Acaba bir şey mi oldu korkuyorum.
Cihazınızı gerekli programlar ile tarayınız, sonra zaten sonuca göre sırası ile temizleme vs. işlemleri gerçekleştirirsiniz. Konudan ayrı olarak bir alt yazı geçmek isterim, web tarayıcısı anlamına gelen sizin hatalı tabiriniz ile 'browsır' kelimesinin doğru yazımı 'browser' şeklindedir. İngilizcem pek iyi değildir lakin az bir şey bilirim. :)

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
zaten tarattım az önce. Gerçekten Aspect hocamın dediği gibi reklam virusu girmiş sisteme sildim şimdi

Cihazınızı gerekli programlar ile tarayınız, sonra zaten sonuca göre sırası ile temizleme vs. işlemleri gerçekleştirirsiniz. Konudan ayrı olarak bir alt yazı geçmek isterim, web tarayıcısı anlamına gelen sizin hatalı tabiriniz ile 'browsır' kelimesinin doğru yazımı 'browser' şeklindedir. İngilizcem pek iyi değildir lakin az bir şey bilirim. :)
hocam güzel gönderme ;) djdmdjcjd

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,224
900
22
Hocalarım internette dolaşırken özellikle play store de termux da ve browsırımda sürekli reklam görüyorum. Acaba bir şey mi oldu korkuyorum.
reis eğer önceden bi izinlere acık bırakmışsanız
hanı googlede girmişseniz hani engele veya izin ver diyo mu o eğer öyle diyorsa orda gelişimş seceneklerde engllede diyebilirsin tabi ss atarsanız daha da makül ve yüksek cevap alırısnız hanı bilmeden konuşmak istemem

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
reis eğer önceden bi izinlere acık bırakmışsanız
hanı googlede girmişseniz hani engele veya izin ver diyo mu o eğer öyle diyorsa orda gelişimş seceneklerde engllede diyebilirsin tabi ss atarsanız daha da makül ve yüksek cevap alırısnız hanı bilmeden konuşmak istemem
yok hocam dikkat ediyorum izinlere de. Dediğim gibi az önce kaspersky ile tarattım. Yani ilk taramamda reklam virusu çıkmıştı sonra üst üste üç dört hatta beş defa tarattım temiz çıktı.

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,224
900
22
yok hocam dikkat ediyorum izinlere de. Dediğim gibi az önce kaspersky ile tarattım. Yani ilk taramamda reklam virusu çıkmıştı sonra üst üste üç dört hatta beş de olabilir temiz çıktı.
inanma ben hic bir programa inanmam bunu herkes yapabılır ama sen gene bi oralara bak reklam vs orda kapatabılırsın yoksa kapatamasın ss atsan daha da iyi anlaşılır

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,224
900
22
eee hocam programa ya da virus tarayıcısı gibi şeylere inanmaz isek nasıl sonuç alacağız?
eğer cidden kendine güvenirsen indirme hani bi cok siber güvenliğe sorarsan hic kullanma der onlar sana yok der ama bi trojen bile algılamıyo örnek total 365 gibi anti virüsler algılamıyo ne trojeni nede başka bişyi bunu için detaylı araştırabılırsın

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
eğer cidden kendine güvenirsen indirme hani bi cok siber güvenliğe sorarsan hic kullanma der onlar sana yok der ama bi trojen bile algılamıyo örnek total 365 gibi anti virüsler algılamıyo ne trojeni nede başka bişyi bunu için detaylı araştırabılırsın
hocam içimdeki ateşe körükle gittiniz ya hu. Olumlu bir şey söyleyin. :)

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,983
1,079
Kayseri
Merhabalar,

Trojen olduğunu sanmıyorum fakat virus olabillir. Kaspersk gibi bir anti virus programı indirip cihazını taratmanda fayda var. Veya bir sitede reklamlara izin vermissindir onuda kontrol etmeni tavsiye ederim.

İyi günler.

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
649
42
Sayın Üye Dün Benimde Başıma geldi Bu Olay. Bir Uygulama vardı Andoid Telefondan Kabul et ve indir Seçeneğine tıkladım Ondan Sonrasında Başladı 3 Dakika Arayla Reklam Olayı. Hatta Türk Hack Team a Girdiğimde aralıksız olarak Reklamlar Çıkıyordu. Apk Dosyası Olarak Birşey Yüklemiştim. Telefonunda Files veya Dosyalarım Klasörüne Tıkla Orda İndirdiklerin Apk Dosyalarını Göreceksin. Hangisini İndirmişsen Onu Kaldır. Ve sorun Çözülecektir. Başarılar Dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.