Renkler arasındakı uyum. Renk Paletleri [Görsel - Eğitim]

Wordkllas

Uzman üye
31 Ağu 2014
1,766
2
Sakarya
WK | Renkler arasındakı uyum. Renk Paletleri [Görsel - Eğitim]

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere renklerin arasındakı uyumdan bahsedecem yani kısacası tasarım yaparken hangi rengin yanina başka bir renk kulanırsam eğer renkler birbirine uyumlu olur.

Kafadan, kişisel zevklere göre üretilmiş paletler değil bunlar. Birbirlerine uyumluluğu optik/algı olarak bilimsel çalışmalara göre hazırlanmıştır,ama kendinizde kendi göz zevkinize göre renk uyumu sağlayıp yeni bir konbinasyon oluşturabılırsınız :)

Burada arkadaşlar tüm renkler yok temel olan renkler var 9.adet renk mevcut bu anlatımda bunu görsel bi şekilde anlatmak daha iyi olur bu şekilde daha iyi anlayacağınızı dünüyorum,bu renkleri hem logo yaparken hemde diğer tasarımları yaparken uygulayabılırsınız...

1.Sarı

OHoX0.gif

JXN1A.gif

FAcN1.gif

MoOk.gif

QdXZO.gif

89R6.gif

2.Kırmızı

TQGK.gif

2Uud8.gif

CxVW9.gif

AXQSP.gif

3.Mavi

PFXB.gif

OLX4g.gif

4UcMq.gif

7e.gif

4.Yeşil

LuUxi.gif

DKspi.gif

5.Turuncu

ORi81.gif

IUl2d.gif

6.Pembe

Of1l5.gif

3FAel.gif

LKlP.gif

M3I9J.gif

7.Eflatun

PuD4.gif

19vHF.gif

7H9s.gif

AXu38.gif

Be9s.gif

Q1mj.gif

8.Kahverengi

8m7ra.gif

UqA8w.gif

3GdxK.gif

3HWyv.gif

9.Gri

W7T3g.gif

R2SAq.gif

NuBtK.gif

GjqJi.gif

V8iC.gif

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.