resim kapasitesini düşürme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erciyes_388

Katılımcı Üye
3 Ocak 2009
335
0
resimlerin kapasitesini düşürebileceğim bir proğram var mı arkadaşlar, örneğin 140 kb lik resmi 5 kb ye dünüştürebileceğim bir proğram arıyorum yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.

Sorun çözüldüğü için konu kapatılmıştır. / yavuzonder_135

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
örneğin elimizde 3mb boyutunda bir resim ya da fotoğrafımız var bu resimin boyutunu kalite kaybına uğratmadan küçültmek istiyoruz bunun için resmimizi photoshopta açtıktan sonra file>save for web seçeneğini seçiyoruz hemen sağda bulunan gif seçeneğini jpg olarak değiştiriyoruz save diyoruz bir uyarı gelirse bunada ok diyerek işlem tamamlanmış oluyor.

not: Fotoğraf ya da resimler exif bilgileri içerirler bu şekilde kayıt ettiğimiz bir fotoğraf ya da resim exif bilgilerinden arındırılmış olur. benim denememde 1,98mb lık bir fotoğraf 384kb'a düştü...

erciyes_388

Katılımcı Üye
3 Ocak 2009
335
0
örneğin elimizde 3mb boyutunda bir resim ya da fotoğrafımız var bu resimin boyutunu kalite kaybına uğratmadan küçültmek istiyoruz bunun için resmimizi photoshopta açtıktan sonra file>save for web seçeneğini seçiyoruz hemen sağda bulunan gif seçeneğini jpg olarak değiştiriyoruz save diyoruz bir uyarı gelirse bunada ok diyerek işlem tamamlanmış oluyor.

not: Fotoğraf ya da resimler exif bilgileri içerirler bu şekilde kayıt ettiğimiz bir fotoğraf ya da resim exif bilgilerinden arındırılmış olur. benim denememde 1,98mb lık bir fotoğraf 384kb'a düştü...

kardeş süpersin işe yaradı, eline sağlık
ilgilenen diğer arkadaşlar sizlerde sağolun..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.