REVENSSIS(Mobile Penetration Testing Suite)

12 Tem 2007
188
0
Böyle köklü bir hack platformunda bu pentest uygulamasından söz edilmemesini bir eksiklik olarak görmüş olup tanıtımını kendim yapmak istedim. Forumumuzda araştırma yaptığımda konusunda sadece ismini bekirterek bu uygulamaya yer veren tek kişinin şuan ban cezalı olan Unnamed'in olduğunu görüyorum:
https://www.google.com.tr/search?q=revenssis+site:turkhackteam.org
Bense kapsamlı olarak bu uygulamayı size sunmak istiyorum.

///// \\\\\
\\\\\ /////
9e0e735bac84126c86d32e7c0f1c3ff5_400x400.png

Revenssis Penetration Suite, Android tabanlı akıllı telefonlar için tam donanımlı ağ, kablosuz ve web uygulaması için bir pentest aracı olup şuan türünün en iyi örneği durumumdadır. Zamanında "Backtrack'ın Akıllı Telefon Sürümü" olarak nitelendirilmiştir.

İÇİNDE BULUNAN ARAÇLAR
Web Uygulama tarayıcıları, Kodlama / Kodu Çözme ve Hashing araçları, Güvenlik Açığı Araştırma Laboratuvarı, Adli Tıp Laboratuvarı ve ayrıca sahip olduğu yardımcı programlar(Shell, SSH, DNS / WHOIS Arama, Traceroute, Port Tarayıcı, Spam DB Arama, Netstat vb).
kelly.png

1

1

Web Güvenlik Açığı Tarayıcıları:
SQL enjeksiyon, XSS, DDOS, CSRF, SSL yanlış yapılandırma, Uzak ve Yerel Dosya Ekleme(RFI / LFI) vb.
1

20130201201357_27603.png

Yardımcı programlar:
WHOIS araması, IP bulucu, Shell, SSH, Kara liste arama aracı, Ping aracı, Kötü amaçlı yazılım analizörleri, Hash çözücüler, ağ algılayıcı, Zip / Rar şifre bulucu, sosyal mühendislik araç seti, ters mühendislik aracı gibi adli araçlar(imlementasyonda).
Android telefonunuz için güvenlik açıklarına karşı kendiliğinden tarama ve Savunma araçları
Bluetooth, Wifi ve İnternet için Bağlantı Güvenliği Araçları(NFC, Wifi Direct ve uygulamada USB).

645298_3.png

645298_2.png

645298_5.png

Son düzenleme:

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
3. Sorun biraz sıkıntı verecek gibi. Paylaşım için teşekkürler abi, de birşeyi merak ettim. 10 yıl sonra nickini nasıl hatırladın? Şifreni geçtim nickin başlı başına enteresan. Anlamı nedir?

Son düzenleme:

tikkynee

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
290
2
Pª₹ª"¡"ºN€₹℠;7566009' Alıntı:
Böyle köklü bir hack platformunda bu pentest uygulamasından söz edilmemesini bir eksiklik olarak görmüş olup tanıtımını kendim yapmak istedim. Forumumuzda araştırma yaptığımda konusunda sadece ismini bekirterek bu uygulamaya yer veren tek kişinin şuan ban cezalı olan Unnamed'in olduğunu görüyorum:
https://www.google.com.tr/search?q=revenssis+site:turkhackteam.org
Bense kapsamlı olarak bu uygulamayı size sunmak istiyorum.

///// \\\\\
\\\\\ /////
9e0e735bac84126c86d32e7c0f1c3ff5_400x400.png

Revenssis Penetration Suite, Android tabanlı akıllı telefonlar için tam donanımlı ağ, kablosuz ve web uygulaması için bir pentest aracı olup şuan türünün en iyi örneği durumumdadır. Zamanında "Backtrack'ın Akıllı Telefon Sürümü" olarak nitelendirilmiştir.

İÇİNDE BULUNAN ARAÇLAR
Web Uygulama tarayıcıları, Kodlama / Kodu Çözme ve Hashing araçları, Güvenlik Açığı Araştırma Laboratuvarı, Adli Tıp Laboratuvarı ve ayrıca sahip olduğu yardımcı programlar(Shell, SSH, DNS / WHOIS Arama, Traceroute, Port Tarayıcı, Spam DB Arama, Netstat vb).
kelly.png

1

1

Web Güvenlik Açığı Tarayıcıları:
SQL enjeksiyon, XSS, DDOS, CSRF, SSL yanlış yapılandırma, Uzak ve Yerel Dosya Ekleme(RFI / LFI) vb.
1

20130201201357_27603.png

Yardımcı programlar:
WHOIS araması, IP bulucu, Shell, SSH, Kara liste arama aracı, Ping aracı, Kötü amaçlı yazılım analizörleri, Hash çözücüler, ağ algılayıcı, Zip / Rar şifre bulucu, sosyal mühendislik araç seti, ters mühendislik aracı gibi adli araçlar(imlementasyonda).
Android telefonunuz için güvenlik açıklarına karşı kendiliğinden tarama ve Savunma araçları
Bluetooth, Wifi ve İnternet için Bağlantı Güvenliği Araçları(NFC, Wifi Direct ve uygulamada USB).

645298_3.png

645298_2.png

645298_5.png

Uygulama Linki: http://sourceforge.net/projects/revenssis/

///// \\\\\
UYGULAMAİÇİ SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ
\\\\\ /////
1. SORUN: Uygulamayı yükleyip kendisine giriş yaptığınızda size yeni versiyonunu yüklemeniz gerektiği uyarısında bulunacaktır. Uygulamanın şuanki son versiyonunu yüklediğinizde bile bu hatayı alacaksınız. Telefonunuzun tarihini benim gibi 2013 yılının ilk ayları olarak ayarlarsanız, bu sorunu çözmüş olacaksınız.
2. SORUN: Uygulama, normalde belli bir ücret karşılığında verilen aktivasyon şifresi ile çalışmaktaydı. Ancak zamanında gerekli desteği görmemeleri nedeniyle Geliştiricileri, twetter hesapları üzerinden bedava aktivasyon şifreleri dağıtmıştı: https://mobile.twitter.com/revenssis
İşin ilginç ve bir o kadar güzel yanı ise, uygulamanın dosyalarını kurcalarken aktivasyon şifrelerinin tutulduğu dosyayı bulmam:
Kod:
unassignedactivationcodes.txt
Böylelikle bu dosyadan bir aktivasyon şifresi alabilirsiniz.
3. SORUN: Elinizdeki aktivasyon şifresini uygulamanın ilgili yerine girdiğinizde, uygulama aktivasyon şifrelerinin tutulduğu dosya içeriğinden eşleştirme yapıp üyeliğe onay almak için bir siteye bağlanacaktır. Maalesef ki bu site artık hizmet vermemektedir. Bu sorunun çözümü de belli: Uygulamanın dosyalarını düzenleyip kodlardaki aktivasyon ve üyelik işlem komutlarını kaldırmaktır. Ancak bu iş paldır küldür yapılmaz; java dili kodlama, dönüştürme, derleme, imzalama gibi bilgiler gerektirir.
Dostum bu sorun artık basit Lucky Patcher programı ile rootless telefondan 3. Sorunu kolaylıkla yapabilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.