Rf Jammer(433 Mhz)

oldminer

Üye
1 Eyl 2022
239
108
/root
bu projede arduino ile 433mhz aralığında
433 mhz transmitter aracılığı ile bir jammer devresi yapıcaz

List of
materials:

-Arduino

-433 RF Module

-Ekstra anten signal kuvetini artırmak için

Not : Cihaz Çok büyük çaplı signal yaymadığı için birden fazla kulanmanız signal kesikliğine ekstra
katkıda bulunur.

Devre Şeması
nmd9iN.jpg

Cihazın Kendisi (üsteki receiver altaki tranmitter):

nvPvjq.jpg

Etkisi (tek bir adet ile):
nvPFXn.webp

Çalışma Mantığı Gayet basit kendisi 433mhz sinyal göndererek etraftaki sinyallerde
kafa karışıklığı meydana getiriyor o sinyali kulannan cihazlar işlevini yerine getiremiyor.
Uyarı: Şehir gibi yerlerde yada sinyallerin çok kullanıldığı yerlerde tek bir adet yüksek
performans elde Ettirmeyecektir

.ino kodu
C++:
void setup()

{
}
void loop()
{

tone(8, 15000); // generate square wave

}

Malzemeler ve devre şeması hakkında kafanızda soru takılırsa burdayım.
(Sonraki günlerde 433mhz clone hakkında konu başlığı açıçağım.)

Bu arada konu başlığı açmayı ilk kez deniyorum resimleri fln küçültemedim afedersiniz.

olympos_

Katılımcı Üye
3 Nis 2022
554
162

List of
materials:

-Arduino

-433 RF Module

Not : Cihaz Çok büyük çaplı signal yaymadığı için birden fazla kulanmanız signal kesikliğine ekstra
katkıda bulunur.

Devre Şeması
nmd9iN.jpg

nvPvjq.jpg

nvPFXn.webp

Çalışma Mantığı Gayet basit kendisi 433mhz sinyal göndererek etraftaki sinyallerde
kafa karışıklığı meydana getiriyor o sinyali kulannan cihazlar işlevini yerine getiremiyor.
Uyarı: Şehir gibi yerlerde yada sinyallerin çok kullanıldığı yerlerde tek bir adet yüksek

.ino kodu
C++:
void setup()

{
}
void loop()
{

}

Bu arada konu başlığı açmayı ilk kez deniyorum resimleri fln küçültemedim afedersiniz.
Konuya hakim olmadığım için soruyorum acaba etkisi ne kadar olur örnek verirmisiniz

oldminer

Üye
1 Eyl 2022
239
108
/root
Konuya hakim olmadığım için soruyorum acaba etkisi ne kadar olur örnek verirmisiniz
mesela 1 adet transmitter ile engeleyemezsin araba kapı açma komutunu ama üç adetle verdiği ile açarsın anten bağlarsanda daha iyi sonuç alırsın eğer adam tuşa basarken tam yanında durursan daha garanti olur. ileride tekrar konu açıcam bunların canavar versiyonları hakkında fiyat biraz tuzlu ama yapmayacağı şey olmaz abi

olympos_

Katılımcı Üye
3 Nis 2022
554
162
mesela 1 adet transmitter ile engeleyemezsin araba kapı açma komutunu ama üç adetle verdiği ile açarsın anten bağlarsanda daha iyi sonuç alırsın eğer adam tuşa basarken tam yanında durursan daha garanti olur. ileride tekrar konu açıcam bunların canavar versiyonları hakkında fiyat biraz tuzlu ama yapmayacağı şey olmaz abi
İyi o zaman beklemedeyiz:)

slaxG

Üye
13 Ağu 2022
92
19

List of
materials:

-Arduino

-433 RF Module

katkıda bulunur.

Devre Şeması
nmd9iN.jpg

nvPvjq.jpg

nvPFXn.webp

.ino kodu
C++:
void setup()

{
}
void loop()
{

}

fotoğraflar gözükmüyor

TaoLao

Katılımcı Üye
4 Ara 2020
602
200
127.0.0.1
Güzel konu ama eksik ve yanlışlar var "ekstra anten sinyal kuvvetini arttırmak için" anten sinyal kuvvetini arttırmaz modülasyonu arduino ile yaptığınızı varsayıyorum (çünkü resimler gözükmüyor) bu bağlamda modülasyonu yaparken aldığınız çıkışta doğru boyda anten kullanmanız gerekir, swr değerleri kaliteli bir çıkış yapmak için çok önemlidir, günümüzde bunu ölçmek için cihazlar var ancak eski usül deneme yanılma ilede bulabilirsiniz. Gelelim birkaç tane kullanma konusuna, birkaç tanesini farklı lokasyonlarda konumlandırırsanız belli bi bölge üzerinde hakimiyet kurabilirsiniz burada sinyal gücü en önemli etken, örneğin 5mW çıkış gücü ile birkaçtane koymak hiçbir işe yaramaz bunun yerine birtane 5W yahut 20W çıkış yapan bir cihazla modülasyon yaparsanız ancak ozaman birşeyler elde edebilirsiniz. Demem o ki bunu yapıp heyecan arayacak arkadaşlar kendine dikkat etsin nacisane tavsiyemdir :)
Tekrardan emeğinize sağlık. @oldminer

oldminer

Üye
1 Eyl 2022
239
108
/root
Güzel konu ama eksik ve yanlışlar var "ekstra anten sinyal kuvvetini arttırmak için" anten sinyal kuvvetini arttırmaz modülasyonu arduino ile yaptığınızı varsayıyorum (çünkü resimler gözükmüyor) bu bağlamda modülasyonu yaparken aldığınız çıkışta doğru boyda anten kullanmanız gerekir, swr değerleri kaliteli bir çıkış yapmak için çok önemlidir, günümüzde bunu ölçmek için cihazlar var ancak eski usül deneme yanılma ilede bulabilirsiniz. Gelelim birkaç tane kullanma konusuna, birkaç tanesini farklı lokasyonlarda konumlandırırsanız belli bi bölge üzerinde hakimiyet kurabilirsiniz burada sinyal gücü en önemli etken, örneğin 5mW çıkış gücü ile birkaçtane koymak hiçbir işe yaramaz bunun yerine birtane 5W yahut 20W çıkış yapan bir cihazla modülasyon yaparsanız ancak ozaman birşeyler elde edebilirsiniz. Demem o ki bunu yapıp heyecan arayacak arkadaşlar kendine dikkat etsin nacisane tavsiyemdir :)
Tekrardan emeğinize sağlık. @oldminer
Sonuçta hackrf gibi bir cihaz maliyeti bakımından kat kat üste istiyorsanız alabilirsiniz. ben sinyal kirletme bağamından daha fazla kulanılması (mantıksal olarak ilerledim)ve anten takılması olayını için tam kelime bulamadım cihazın gücüde önemli ama ben ucuza getirmeyi denedim. parası olan adamın bu konuyla ilgilineceğinide sanmıyorum limesdr nv rlt-sdr gibi cihazlar varken. bunlarıda bence göz önünde bulundurmalısınız

TaoLao

Katılımcı Üye
4 Ara 2020
602
200
127.0.0.1
Sonuçta hackrf gibi bir cihaz maliyeti bakımından kat kat üste istiyorsanız alabilirsiniz. ben sinyal kirletme bağamından daha fazla kulanılması (mantıksal olarak ilerledim)ve anten takılması olayını için tam kelime bulamadım cihazın gücüde önemli ama ben ucuza getirmeyi denedim. parası olan adamın bu konuyla ilgilineceğinide sanmıyorum limesdr nv rlt-sdr gibi cihazlar varken. bunlarıda bence göz önünde bulundurmalısınız
Tabii ki haklısınız benim yazdıklarım sadece bu gibi yazıları okuyup, film izleyip gaza gelip illegale karışabilecek insanlar için uyarı mahiyetinde :) Benzeri konularınızın devamını dilerim.

oldminer

Üye
1 Eyl 2022
239
108
/root
Tabii ki haklısınız benim yazdıklarım sadece bu gibi yazıları okuyup, film izleyip gaza gelip illegale karışabilecek insanlar için uyarı mahiyetinde :) Benzeri konularınızın devamını dilerim.
bir şey dicemde agresif dönüt vermenizi bekliordum teşşekürler siz onlardan değilsiniz hüzünlendim bi an:)

S K

Yeni üye
26 Kas 2020
12
8
Gönderi Sahibi Ancak Resimleri Tekrar Atarsa Bunu Yapabiliriz, Resimler Şuan Gözükmüyor...

Orjinal konu burada mevcut , isterseniz burdan image ekleyebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.