Root ile ilgili bircok ...

ahmetk128

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,287
0
Ötüken
Aslarim ve ustlerim oncelikle selamin aleykum size birkac soru soracagim biliyorum bu sorularla bircok kez karsilasmissinizdir ama ben kesin cevaplar goremedim
1- Root garantiyi bitirirmi
2-Garantiyi bitirmemesi icin ne yapmaliyiz
3-Root yasalmidir
4-Root yurtdisinda serbestmidir
5-En iyi root programi hangisidir
6-Root ne kadar gerekli
7-Rootlu telefon basil anlasilir
#Telefonla yazdigim icin yazim kurralalarina cok uyamadim af ola

meami21

Katılımcı Üye
26 Eyl 2013
850
26
Eskişehir
bildiğim kadarıyla aydınlatayım hocam
1-garantiyi bitirir
2-telefonunuzun orjinal romunu yükleyince (rootu kaldırıyorsun) garantiye yollayınca bir sıkıntı çıkmıyor
3-illegal bişey değil hapse falan girmezsin :D
4-serbesttir
5-Kingo Roottur bilgisayara indirip telefonu bağlarsın kendisi atar yada apk olarak indirirsin telefondan tek tuşlada atabilirsin.
6-ne kadar gerekli derken anlamadım hocam
7-rootlu telefonda istediğini yapabilirsin oyun hile programlarını kullanabilirsin bilgisayardaki cheat engine benzeri. google play storede yanlış hatırlamıyosam root check isimli uygulamalar var onla rootlu olup olmadığını kontrol ediyorsun.

ahmetk128

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,287
0
Ötüken
bildiğim kadarıyla aydınlatayım hocam
1-garantiyi bitirir
2-telefonunuzun orjinal romunu yükleyince (rootu kaldırıyorsun) garantiye yollayınca bir sıkıntı çıkmıyor
3-illegal bişey değil hapse falan girmezsin :D
4-serbesttir
5-Kingo Roottur bilgisayara indirip telefonu bağlarsın kendisi atar yada apk olarak indirirsin telefondan tek tuşlada atabilirsin.
6-ne kadar gerekli derken anlamadım hocam
7-rootlu telefonda istediğini yapabilirsin oyun hile programlarını kullanabilirsin bilgisayardaki cheat engine benzeri. google play storede yanlış hatırlamıyosam root check isimli uygulamalar var onla rootlu olup olmadığını kontrol ediyorsun.

Tesekku ederim
hapisten vs. kokrsaydim site hacklerken ipmi gizlerdim :)
Peki orjinal rom u nerden nasil bulabilirim zor mu
root atmayi dusunuyorum ve tel yenide

AsiLKan06

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
252
0
Ankara
Tesekku ederim
hapisten vs. kokrsaydim site hacklerken ipmi gizlerdim :)
Peki orjinal rom u nerden nasil bulabilirim zor mu
root atmayi dusunuyorum ve tel yenide

Hocam O KingoRoot Eğer Telin Dosyası Yoksa Son Çare Olarak Tel Model ver Ben sana Rehberlik edeyim root tel göre dosyasını bulup odin veya vb atacağız fln filan En Sağlamı Öyle Oluyor Sadece Telefonun Modeli sana zahmet

Stock Romu Bulmak Çok Kolay Samsungsa mesela sitesinde oluyor

Bide Diğer Arkadaşın Dedikleri Doğru

Son düzenleme:

ahmetk128

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,287
0
Ötüken
Hocam O KingoRoot Falan pek sağlam değil son çare olursa olur Tel Model ver Ben sana Rehberlik edeyim root tel göre dosyasını bulup odin veya vb atacağız fln filan En Sağlamı Öyle Oluyor Sadece Telefonun Modeli sana zahmet

Bide Diğer Arkadaşın Dedikleri Doğru
Ben king root dusunuyorum yapacaklarim cok bise degil forumdaki birkac sey denicem ;)

ahmetk128

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,287
0
Ötüken
Hocam O KingoRoot Telefonunu Destekliyorsa Olur Yeniyse Desteklememe ihtimali yüksek

hocam orjinal rom bulmak kolay samsungun kendi sitesinde oluyor arkadaşın dediği gibi olmasada telefonun modelini yazarakta bulabilirsin örn:samsung galaxy s7 stock rom

Ben direkt telefondan halletmek istiyorum king root gibi

peki rom yuklerken hata sorun vb. sorunlar cikarmi
telefon markasi samsung galaxy j7

AsiLKan06

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
252
0
Ankara
Yok Hocam Tam Doğru Dosyayı Attıktan Sonra Neden Sorun Olsunki
Elime Sayısız Android Cihaz Geçti Kimisine Root Attım Kimisine Custom RomAtıp 4.4.4den 5.1e yükselttim Bide 2016 versiyonuysa Desteklemes KingoRoot Cihaz yeni çünkü

meami21

Katılımcı Üye
26 Eyl 2013
850
26
Eskişehir
orjinal roomu atarken telefonla bilgisayar arasındaki bağ kopmasın yeter başka türlü bi sorun çıkmaz orjinal room atma videolarına veya anlatımlarındaki adımları tek tek yaparsan bi sorunla karşılaşacağını sanmıyorum dediğim gibi usb bağlantısı kopmasın sarsılmasın yeter.

Bay Ordinaryus

Uzman üye
28 Şub 2016
1,262
1
1- Garanti Devre Dışı Kalır

2-Unroot yapabilirsin

3-Yasal Dışı Kullanmadığın sürece sorun yok

4- Serbest

5-Ben KingRoot İle Root attım

6-Root Checker İndirerek Bakabilirsin

Yardımcı Olduysam Ne Mutlu Bana...

meami21

Katılımcı Üye
26 Eyl 2013
850
26
Eskişehir
hocam bişey daha ekliyeyim bende galaxy s5 var root atınca sistem güncellemelerini yükleyemiyorum rootu kaldırıp güncellemeyi yükleyip tekrar rootluyorum böyle ufak tefek can sıkıcı şeyler oluyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.