Root kaldırma

prester

Üye
11 Eyl 2021
216
44
23
Seneler sonra merhaba

Tanıdığım birisi var ablamiz eşinden ayrılmış ve 2 3 gün sonra telefonuna root atıldığını farketmiş bende şüphelendim haliyle kendisi atmamış ve yurtdışı kayıtlı telefon bunu nasıl kaldırabiliriz biraz araştırdım ama magizsk diye bir uygulama var oda play storda yok linkden girince de indirim başlamıyor neler yapabilirim

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
179
root
Eğer root magizsk ile atılmışsa gene magizsk'in güncel linkini bulup kaldırabilirsiniz. Kısacası rootun hangi yazılımla atıldığını bilmek önemli çünkü yazılımdan yazılıma değişiyor, kimisi kaldırılmıyor kimisi gizlenebiliyor kimisi de silinebiliyor, kapsamlı bir bilgiye sahip değilseniz telefona zarar vermemek açısından bir telefoncuya danışın

prester

Üye
11 Eyl 2021
216
44
23
Eğer root magizsk ile atılmışsa gene magizsk'in güncel linkini bulup kaldırabilirsiniz. Kısacası rootun hangi yazılımla atıldığını bilmek önemli çünkü yazılımdan yazılıma değişiyor, kimisi kaldırılmıyor kimisi gizlenebiliyor kimisi de silinebiliyor, kapsamlı bir bilgiye sahip değilseniz telefona zarar vermemek açısından bir telefoncuya danışın
Telefon sahibi de bilmiyor ki hiçbirsey yokken bir anda root atılmış mesajı gelmiş ona şimdi magizsk uygulaması kuruyor ama ne yapsak tam bilemedim

BlackDynamite

Katılımcı Üye
7 Kas 2023
823
315
ayrıca root kaldırırken cihazı yakmayın kısaca diğer adıyla brick etmeyin ve doğru yükleme yapın genelde bilgisayardan atılır root telefone usb bağlanarak gelismis özellikler bide açıl olcaktır tabi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.