Root ve Xposed Hakkında Önemli!! Herkes Okumalı

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Selamun aleyküm canım kardeşlerim.Dün gece başıma talihsiz bir olay geldi.İkinci kez hemde.

T50 Cihazım ilk seferinde brick olmuştu kurtarmıştım soft brick olmuştu.İkinci sefer yani dün gece de takıldı yeniden başlattım ve aynı şekilde soft brick oldu.Bugün download modda içine aynı şekilde orijinal romu atmayı denedim ancak nafile yanıt vermedi cihaz.

Şimdi gelelim asıl konuya.
Root atacaklara sesleniyorum:Eğer bilmiyorsanız lütfen ATMAYIN!
Eğer illa ki ben atacağım diyorsanız tamam atın ama yönergeler ne ise onu uygulayın ve mümkün olduğunca root programları kullanın.
Root attıktan sonra lütfen sizden rica ediyorum bilmediğiniz şeyleri aa acaba bu neymiş bakalım nasıl olacak diyerek kurmayın.Sonra cihazınız böyle brick olur ve benim gibi naneyi yersiniz

Xposed atacaklara sesleniyorum:ATMAYIN ATTIRMAYIN!
Xposedi eskiden destekliyordum.Ama artık anladım ki Xposed bir süre cihazda varlığını sürdürdüğü zaman cihazın boot edilen diskine erişim alıyor ve bozuyor.Benim şu anda diskler delirmiş durumda.Xposed kurmayın!İlla kuracağım diyorsanız yine KURMAYIN!

Xposed hakkında ben bir yardım konusu açmıştım ve bir arkadaş orada bana aynen şöyle demişti: Kardeş Xposed kullanma benim samsung o nedenle brick oldu çöpe gitti telefon.

Aynen bunu demişti.Ben ne yaptım?Sallamadım işte başıma gelen şimdi bu soft brick oldu.

Arkadaşlar Root atabilirsiniz onda sakınca yok ancak dikkat etmelisiniz.Ayrıca Xposed yükleyeceklere sesleniyorum.Evet çok fazla ayrıcalık veriyor.Telefonu çok güzel yapıyor Xposed.Ama içten içten telefonu çürütüyor da.Lütfen kullanmayın,kullandırtmayın.

Birazdan telefonu teknik servise ***üreceğim.Root attığımı anlamasınlar diye de bi factory reset çektim bakalım.Size de olduysa ve yapamıyorsanız daha fazla kurcalamak yerine teknik servise verin.Hard brick olmasın.

Ben verirken güncelleme sırasında bu siyah ekranda kaldı garanti kapsamı boyunca bunun onarılabileceği yazıyor diyeceğim.Reddederlerse de dava etceğimi söyliyecem.

Bu arada garanti kapsamı boyunca size aynı özelliklerde veya o özelliklere yakın bir cihaz vermeleri gerekiyor.İnşallah bana T60 verirler :D

Dediğim gibi xposed kurmayın!

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
dostum ben root attım :D telefonum kendi kendine tıklamaya başladı (sorun belki root atmaktan oluyordur) telefonu fakrika ayarlarına döndürdüm olmadı tamirciye verdim gene olmadı sorun sence neyden kaynaklanıyor root atmadan önce tel. camı kırıldı değiştirdim sonra root attım ttel tıklamaya başlayınca fabrikaya çevirdim malesef düzelmedi

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
dostum ben root attım :D telefonum kendi kendine tıklamaya başladı (sorun belki root atmaktan oluyordur) telefonu fakrika ayarlarına döndürdüm olmadı tamirciye verdim gene olmadı sorun sence neyden kaynaklanıyor root atmadan önce tel. camı kırıldı değiştirdim sonra root attım ttel tıklamaya başlayınca fabrikaya çevirdim malesef düzelmedi

Sorun roottan kaynaklıdır.Ancak içine su da kaçmış olabilir genelde su kaçınca kendi kendine tıklıyor.Benimki de öyleydi. :( Özledim :(

Şakayla karışık roottan kaynaklı olabilir stagefright bulaşmış olabilir.

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
Sorun roottan kaynaklıdır.Ancak içine su da kaçmış olabilir genelde su kaçınca kendi kendine tıklıyor.Benimki de öyleydi. :( Özledim :(

Şakayla karışık roottan kaynaklı olabilir stagefright bulaşmış olabilir.

abi tel içini su filan kaçmadı ne suya düşürdüm nede başka bişey bişey bulaşmış dedin abi nasıl çözerim bu sorunu ggerçekten cok canımı sıktı :(

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
abi tel içini su filan kaçmadı ne suya düşürdüm nede başka bişey bişey bulaşmış dedin abi nasıl çözerim bu sorunu ggerçekten cok canımı sıktı :(

Donanımsal da olabilir yazılımsal da.Bana donanımsal gibi geldi taktırdığın cam orijinal mi?Eğer değilse ondan olabilir.Orjinal olsa bile hata verebiliyor uymuyor.Donanımsal olma ihtimali yüksek ama istersen unroot yapabilirsin.

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
Donanımsal da olabilir yazılımsal da.Bana donanımsal gibi geldi taktırdığın cam orijinal mi?Eğer değilse ondan olabilir.Orjinal olsa bile hata verebiliyor uymuyor.Donanımsal olma ihtimali yüksek ama istersen unroot yapabilirsin.

abi cama 70 tl para verdim tel. samsung trend plus sanırım cam orjinal değil gibime gliyor ama bilmiyorum orjail mi telefonda şuan root yok rootu önceden kaldırdım ve fabrikaya döndürüm

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
abi cama 70 tl para verdim tel. samsung trend plus sanırım cam orjinal değil gibime gliyor ama bilmiyorum orjail mi telefonda şuan root yok rootu önceden kaldırdım ve fabrikaya döndürüm

%85 Donanımsaldır ve camdan kaynaklıdır.Orjinal takmadığın sürece devam eder ben söyleyeyim.

rootsuz

Kıdemli Üye
10 Ağu 2015
3,482
0
kardeş ben de xposed kullanmayı düşünüyordum :)Allah`tan telefonum xposed uygulamalarını kaldırmıyor:)hem de 4.4 olmasına rağmen
Ben xposed yapmak yerine işlemci hızını değiştirdim,telefonumda 328 uygulama olmasına rağmen telefonum jet gibi

erolce_99

Yeni üye
25 Ara 2009
17
0
sorun root yarım atıldığı icindir ilerde kendi kendine arama internet de gezinme falan da yapar

mostt4

Katılımcı Üye
18 Eki 2013
615
0
Nereye
Bende T50 cihazını kullanıyorum telefonum rootluydu xposed falan da kullanıyodum yazdıklarını okuyunca rootu kaldırdım telefona güzel bi stock rom attım şuan içim rahat :)

sezgin1444

Kıdemli Üye
3 Şub 2012
3,061
4
f3nr1r@R00T
Telefon rootlu ve xposed var.Eskiden kullandığımda(2-3 telefonda kullandım -şimdiki dahil-) hiçbir sorun yoktu ama şimdi kendi kendine tıklamaya başladı değişen parçası yok root kaldırıp tekrar atsam düzelir mi neden tıklar biliyor musun?

Telefon: GM Discovery 1

Not: Daha önce kullandığımda sorun yoktu telefonu formatlayıp rootladım ondan sonra oldu.(Framarootla rootladım.)

Son düzenleme:

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Dediğim gibi cihaza root atmak zararlı değil ancak xposed cihazı içten çürütür.Kaldırmanı tavsiye ederim.
Stock rom atıp kullan bence

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.