rootlamada sorun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

korkar

Üye
23 Kas 2008
65
0
selam arkdaşlar ben servera shell bulaştırdım fakat nc bağlantı gelmiyor 443 portum açık herşey tamam portu dinlemeye alıyorum sonra shellden backconnet olmaya çalışıyorum ama bağlantı gelmiyor

resimdeki gibi kalıyor

https://tik.lat/vMp6X

acil yardım dc.pl exploiti kullanmasını biliyorum ama nereye bu komutu yazacağımı bilmiyorum work directory bolümüne perl dc.pl 85.xx.xx.xx 443 die yazıyorum olmuyor yardım ediniz lütfen

Son düzenleme:

korkar

Üye
23 Kas 2008
65
0
hepsini kapattım hiç bir engel yok ama bağlanmıyor
bide putty ile nasıl bağlanılıyor bileniniz varmı arkdaşlar

Margu

Kıdemli Üye
26 Eki 2010
2,944
0
Linux Server için ele alalım ;

Victim.com bizim RFI açığı bulunan örnek sitemiz olsun.

https://tik.lat/n5fyN

Victim.com ’a ping atarak site IP’sini öğrenebiliriz.

Başlat -- Çalıştır -- cmd yani komut işlemciye geçip ping www.victim.com yazıp enterlarsak victim.com adresinin IP’sini öğrenmiş oluruz.

Victim.com’un IP adresi ise atıyorum 212.168.12.120 bu olsun.

Şimdi dediğim gibi yaparsanız ;

https://tik.lat/hs9ON

Bu şekilde internet tarayıcınızla girerseniz. Serverın Safe Mode ON dan Safe Mode OFF ’a geçtiğini görebilirsiniz.Tabi her Linux server için bu yöntem geçerli değildir.
Birde böyle dene root olmayi ve denetim masasından güvenlik duvarını herşeyi kapat,anti-virüs,firewall'ıda kapat.

Margu

Kıdemli Üye
26 Eki 2010
2,944
0
Putty de aynı şekilde ping ile ıp sını al ve bağlanmayi dene ve safe off mode kısmınada baktın değil mi siteden

Ahmed

Özel Üye
28 Eyl 2006
437
0
Shellden aynı portu dinlemeye al , kendi modeminden de o portu aç , çünkü ters bağlantı kuruyorsun.Bindshell ile denersen serverdan o portun açık olması gerekir.Aksi takdirde bağlanamazsın.

Agemon

Özel Üye
22 Ocak 2010
6,476
1
Birde sabit ip adresini bir kez daha kontrol et no-ip sitesi sabit ipleri aktif etmeden deaktif edebiliyor.Tekrar bir gözden geçir.

korkar

Üye
23 Kas 2008
65
0
bugünde r57 shell upload ettim ama bu sefer backconnet bölümü yok r57 1.31,r57 2.00 vs tüm sürümlerde backconnet yok daha düne kadarda vardı ne pis bir webserver anlamadım ilkdefa bu hata ile karşılaşıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.