Router hacking

WolfCod3r

Üye
29 Eki 2018
80
2
127.0.0.1
Arkadaşlar ben router hacking den ne kadar video izlesemde bişey anlamadım bu konuyu özetliyecek yada güzel türkçe bir video atıcak var mı router nasıl çalılır nasıl hacklenir hacklenirse nolur nasıl korunuruz ? Bu konular hakkında

RTFM

Üye
22 Nis 2019
174
8
Arkadaşlar ben router hacking den ne kadar video izlesemde bişey anlamadım bu konuyu özetliyecek yada güzel türkçe bir video atıcak var mı router nasıl çalılır nasıl hacklenir hacklenirse nolur nasıl korunuruz ? Bu konular hakkında

Merhabalar,

Öncelikle işin temelinden yani network çalışarak, TCP/IP giibi kavramların ne anlama geldiğini, nasıl çalıştığını öğrenerek ardından ise bir router nasıl çalışır soruna cevap arayarak zaman geçiriniz. Bir router nasıl çalışır gerçketen anladığınız zaman saldırılarınızı istediğiniz şekillendirebilirsiniz.

WolfCod3r

Üye
29 Eki 2018
80
2
127.0.0.1
Merhabalar,

Öncelikle işin temelinden yani network çalışarak, TCP/IP giibi kavramların ne anlama geldiğini, nasıl çalıştığını öğrenerek ardından ise bir router nasıl çalışır soruna cevap arayarak zaman geçiriniz. Bir router nasıl çalışır gerçketen anladığınız zaman saldırılarınızı istediğiniz şekillendirebilirsiniz.

Zaten tcp ip bilgim var ben direk nasıl bütün ağ tarfiğini elime alıcam onu öğrenmek istiyorum

RTFM

Üye
22 Nis 2019
174
8

WolfCod3r

Üye
29 Eki 2018
80
2
127.0.0.1

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Hayır ağa bir şekilde sızıp o ağa bağlı olmadan bile ağ trafiğini görebilmek ve galiba router üzerinden oluyor

• Aircrack-ng ile ağ şifresini kırabilirsiniz.
  • Wireshark ile ağ trafiğini gözlemleyebilirsiniz.
  • MITM ile veri akışını yönetebilirsiniz.

Hem ağa bir şekilde sızıp diyorsunuz hem de ağa bağlı olmadan diyorsunuz.

Dediğim gibi yukarıdaki uygulamaları Linux sisteminize kurabilirsiniz. Birde airodump ile kullanıcılara paketler yollayarak ağdan düşmelerini sağlayabilirsiniz. Windows işletim sistemi pek elverişli değil bu işler için. Size bir adet sanal makine, bir adet Kali Linux veya Parrot Security (İkisi de hazır toolları içerisinde barındırıyor.) lazım. Ana işletim sistemi veya Dual Boot olarak kuracaksanız bunları router gerekmemekte ancak sanal makineye kurup sanal makine üzerinden ağ odaklı işlemler yapacaksanız destekli bir Router olması gerekmektedir. Bunun için Alfa markasını öneririm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.