GNU/Linux Rufus ile kali linux kurarken çok uzun sürüyor/başka bir yol var mı?

NoName001

Yeni üye
1 Kas 2023
36
4
Herkese iyi akşamlar ben USB belleğime kali linux rufus aracılığıyla kuruyorum fakat çok uzun sürüyor sebebini bilmiyorum 4 saat 2 dakkadır daha yeni %53.6 olmuş sebebini öğrenebilirmiyim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

01Kevin01

Katılımcı Üye
4 May 2022
428
224
Herkese iyi akşamlar ben USB belleğime kali linux rufus aracılığıyla kuruyorum fakat çok uzun sürüyor sebebini bilmiyorum 4 saat 2 dakkadır daha yeni %53.6 olmuş sebebini öğrenebilirmiyim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim
Kurmanız mı uzun sürüyor?yoksa kurduktan sonra bilgisayara kurulması fln mı yavaş?

İlk olarak sanal bellek boyutunuzu yada bilgisayarın hızını arttırmanızı öneririm.Ayrıca başka aşırı bellek/işlemci tüketimi yapan uygulamları kapatınız.Ayrıca geçmiş rufus iso yazma sürümlerini deneyin yada farklı yazma programlarını deneyebilirsiniz...

NoName001

Yeni üye
1 Kas 2023
36
4
Kurmanız mı uzun sürüyor?yoksa kurduktan sonra bilgisayara kurulması fln mı yavaş?

İlk olarak sanal bellek boyutunuzu yada bilgisayarın hızını arttırmanızı öneririm.Ayrıca başka aşırı bellek/işlemci tüketimi yapan uygulamları kapatınız.Ayrıca geçmiş rufus iso yazma sürümlerini deneyin yada farklı yazma programlarını deneyebilirsiniz...
File sharing and storage made simple
Hocam şu linkten bakabilirsiniz gördüğünüz üzre 6 saat 20 dkkadır %58.5i tamamlanmış biçimlendirmenin çok yavaş biçimlendiriyor

01Kevin01

Katılımcı Üye
4 May 2022
428
224
File sharing and storage made simple
Hocam şu linkten bakabilirsiniz gördüğünüz üzre 6 saat 20 dkkadır %58.5i tamamlanmış biçimlendirmenin çok yavaş biçimlendiriyor
Kalıcı disk bölüm boyutlama ile ilgili bir sorun olabilir.Boyutlama miktarı fazla gibi gözüküyor.Direkt olarak iso dosyasını çıkarıp usb içine atıp denemenizi öneririm.Zaten bu iş çoktan yaştır.Herhalde büyük bir usb kullanıyorsanız ve bilgisayarınız özellikleri düşükse problem yaratabilir.Gezginlerdeki iso usb yazdırma programlarını deneyiniz.Ayrıca varsayılan ayarlara değmeyiniz.Anti virüs kullanın...

NoName001

Yeni üye
1 Kas 2023
36
4
Kalıcı disk bölüm boyutlama ile ilgili bir sorun olabilir.Boyutlama miktarı fazla gibi gözüküyor.Direkt olarak iso dosyasını çıkarıp usb içine atıp denemenizi öneririm.Zaten bu iş çoktan yaştır.Herhalde büyük bir usb kullanıyorsanız ve bilgisayarınız özellikleri düşükse problem yaratabilir.Gezginlerdeki iso usb yazdırma programlarını deneyiniz.Ayrıca varsayılan ayarlara değmeyiniz.Anti virüs kullanın...
hocam kaç gb olursa yeterli olur kalıcı disk boyutu normalde flash belleğim 57 gb belirli bir gb zaten kalinin kurulumuna gidiyor ve 52 gb kalıyor kalıcı dik boyutunu kaçta ayarlarsam kalide yaptığım işlemler için yeterli olur
çünkü bende sizin dediğiniz gibi düşünüyorum 1 gün önce kalıcı disk boyutunu ayarlamadan kurmaya çalıştığımda hızlı bir biçimde kurmuştu

01Kevin01

Katılımcı Üye
4 May 2022
428
224
hocam kaç gb olursa yeterli olur kalıcı disk boyutu normalde flash belleğim 57 gb belirli bir gb zaten kalinin kurulumuna gidiyor ve 52 gb kalıyor kalıcı dik boyutunu kaçta ayarlarsam kalide yaptığım işlemler için yeterli olur
çünkü bende sizin dediğiniz gibi düşünüyorum 1 gün önce kalıcı disk boyutunu ayarlamadan kurmaya çalıştığımda hızlı bir biçimde kurmuştu
Yani bu size bağlı olarak değişir ama önerim büyük işler yapmazsanız 5 gb yeterli olur.Projelerinizi anlık olarak bulut güncellemeli etkileşime ayarlarsınız ve live usb de kullanırsanız iyi olur ama sadece laptop ayrılmadan işler yapıcaksanız ana harddisk kullanabilirsiniz.

NoName001

Yeni üye
1 Kas 2023
36
4
Yani bu size bağlı olarak değişir ama önerim büyük işler yapmazsanız 5 gb yeterli olur.Projelerinizi anlık olarak bulut güncellemeli etkileşime ayarlarsınız ve live usb de kullanırsanız iyi olur ama sadece laptop ayrılmadan işler yapıcaksanız ana harddisk kullanabilirsiniz.
cevaplarınız için teşekkür ederim hocam kalıcı disk boyutunu yüksek bir değerde tuttuğum için yavaş yükleniyormuş

NoName001

Yeni üye
1 Kas 2023
36
4
rufus ile kaliyi kurmaya çalışırken çok uzun sürüyor

başka bir şekilde usb diskime kali linux kurma yolu varmıdır?

Moderatör tarafında düzenlendi:

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,483
844
Herkese merhaba benim şöyle bir sorunum var rufus ile kaliyi kurmaya çalışırken çok uzun sürüyor başka bir şekilde usb diskime kali linux kurma yolu varmıdır
Bilgisayarın yavaştır veya usb belleğin yazma/okuma hızı düşüktür.
Alternatif olarak magic iso denen bir program vardı ama üstteki bahsettiklerimden biri dahi varsa sonuç aynı olur.

Unutmadan bir de iso to usb var.

NoName001

Yeni üye
1 Kas 2023
36
4
Alternatif olarak magic iso denen bir program vardı ama üstteki bahsettiklerimden biri dahi varsa sonuç aynı olur.

Hocam ben daha önceden kurdum yaklaşık 2 gün önce hızlı kurulmuştu ama kalıcı disk boyutunu ayarlamadığım için usb diskimi biçimlendirip kalıcı disk boyutunu 12 gb ayarladım. Yeniden kurmaya çalıştım fakat çok uzun sürdü ve iptal edip tekrardan kalıcı disk boyutunu ayarlamadan kurmaya çalışınca yine uzun sürdü

elimdeki flash disk USB 3.2 Gen 1 uyumlu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.